زيتون ( Olive Tree)
 حلول ماه حزیران و حجامت / توجه ویژه رهبر به احیاء طب سنتیطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتیابلاغ حکم نماینده موسسه حجامت ایران در استان خراسان شمالیطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتیپیام تبریک به مناسبت روز پدرطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتیاولین گردهمایی فعالان طب سنتی اسلامی در خراسان شمالیطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتیکتاب معرفی طب سنتی اسلامی ایرانطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتی
 
 
طب سنتی,طب مکمل,گیاهان دارویی,مشاوره طب سنتی,طبیب خراسان
 
به طبيب خراسان
اولين سامانه جامع اطلاع رساني مكاتب طبی كل نگر ايران خوش آمديد .


 
طب سنتی,طب مکمل,گیاهان دارویی,مشاوره طب سنتی,طبیب خراسان
- کاربر گرامی ؛ برای پیدا کردن مطلب مورد نظر خود از لینک جست و جو بالای سایت استفاده نمائید .
- در صورت مواجه شدن با مشكل فقط از لينك ارتباط با ما استفاده كرده و به مديريت سايت اطلاع دهيد .
- منتظر پيشنهادات و انتقادات سازنده شما هستيم .
آخرين بروزرساني:
تعداد مطالب سايت: 4663 | تعداد فايل هاي موجود براي دانلود: 21 | تعداد اعضاء: 608 | جديدترين عضو: Noushin | تعداد نظرات: 158 تعداد افراد آنلاين: 24
لينك به طبيب خراسان

طب مکمل و جایگزین

حفظ تندرستی در فصل بهار

مشاوره طب سنتی

اخبار طب سنتی ایران » مزاج شناسی »
طب سنتی,طب مکمل,گیاهان دارویی,مشاوره طب سنتی,طبیب خراسان
 

به پایگاه اطلاع رسانی طبيب خراسان | اولين سامانه جامع اطلاع رساني مكاتب طبی كل نگر ايران خوش آمدید.

دسته بندي موضوعات
جدیدترین مشاوره های طب سنتیبه محض خوردن غذاهایی که طبع سرد دارند هنوز غذا هضم نشده شقیقه هایم درد میگیرد

جدیدترین مشاوره های طب سنتیآیا نشانه عفونت هست؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیجرا پروستات بزرگ میشود و طب سنتی چه توصیه برای درمان این بیماری دارد

جدیدترین مشاوره های طب سنتیبرای درمان التهاب روده از چه داروی گیاهی می توان استفاده کرد

جدیدترین مشاوره های طب سنتیدختر 19 ساله مجرد هستم که پایین تنم دچار سلولیت شده

جدیدترین مشاوره های طب سنتیبرای اینکه دارای رحم و دستگاه تناسلی سالمی باشم و کیست و عفونت نداشته باشم چه دارویی را پیشنهاد میکنید .

جدیدترین مشاوره های طب سنتیجهت رفع مشكل كولیت روده چه درمان گیاهی مناسب میباشد؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیبدنم کهیر میزنه

جدیدترین مشاوره های طب سنتیمصرف خاكشیر برای رفع حالت تهوع عصبی

جدیدترین مشاوره های طب سنتیآیا تغذیه خاص یا کاری هست که باعث بشه موهای زاید کم بشه یا کمتر رشد کنه؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیدختر دو ساله دارم که دوست دارم موهایش را بگذارم بلند شود

جدیدترین مشاوره های طب سنتیمن به راحتی لاغر و به سختی چاق می شوم

جدیدترین مشاوره های طب سنتیآیا مصرف گیاه پنج انگشت موجب تیره شدن پوست میشود؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیآیا با قرار دادن لباس در معرض نور خورشید ضرعفونی میشود؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیجنینم رو در حدود 40روزگی سقط کردم

جدیدترین مشاوره های طب سنتیاز عینك طبی با شماره 3.5- و 3.5- استفاده می كنم

جدیدترین مشاوره های طب سنتیحدود 2 سال است که دچار ابریزش بینی هستم

جدیدترین مشاوره های طب سنتیحدود دو هفته هست که ریزش موی شدیدی دارم


     اين گياه داراي درخت بزرگي مي باشد كه برگهاي آن سبز و آبدار است. بعد از چهل سال ميوه مي دهد و تا هزار سال باقي مي ماند. طبيعت آن گرم و خشك ولي نارس آن بسيار سرد و خشك است.

     زيتون تازه باعث نرم شدن معده و دفع بهتر مواد دفعي معده مي شود . بهترين آن سبز رسيده آن در آب نمك است و با غذا خورده مي شود كه مقوي معده و تميز كننده آن ، باعث افزايش ميل جنسي و درمان بي خوابي و لاغري مي شود . مصلح آن مغز گردو ، بادام و روغن ها و سركه مي باشد . براي ريه ها مضر و مصلح آن عسل مي باشند استفاده زياد آن مزاج گرم را تقويت مي كند و مصلح آن شيريني ها است.


     اگر زيتون را بر روي سر ضماد كنيد شوره سر برطرف مي شود و زيتون نارس رابر سوختگي آتش ضماد كنيد درمان مي شود . دانه آن با پيه و آرد گندم بر روي سفيدك ناخنها باعث بهبودي مي شود و بخور سياه رسيده آن با دانه تنگي نفس و بيماريهاي ريه را درمان مي كند .

     برگ آن گرم و خشك در دوم آن ضماد آن زخم گوشه چشم و ورم هاي گرم آن را درمان مي كند . التيام پوست سر ، خارش پوست و سوزش آن كه با دانه هاي قرمز همراه است، دانه ها پوستي پر آب با سوزش شديد ، با عسل براي ورم ريشه ناخن كه با درد و التهاب همراه است و اگر برگ زيتون را با آرد جو بر زير ناف بمالند براي اسهال و جوئيدن آن جوشهاي دهان و پختن آن با آب غوره تا به حدي كه مثل عسل سفت شود براي دندان كرم خورده و كشيدن آن مفيد است .

اگر برگ آن را بپزي آبش را در دهان نگه داري براي درد دندان كرم خورده و خوردن جوشانده آن در شراب براي نقرس و درد مفاصل استفاده از طريق مقعد يا رحم براي عفونتهاي آنها و اگر آن را بر روي پارچه برخودگذارند براي قطع ترشحات رحمي و كاهش خونريزي آن مفيد است.

اگر برگ زيتون را به صورت خام بر روي چشم ضماد كنيد براي برآمدگي حدقه و آسيب خودگي پلك مفيد و در شيافها و داروهاي پلك ها از آن استفاده مي شود .

اگر ريشه و برگ درخت زيتون را بجوشانيد و آب آن را در دهان نگه دارند درمان سردرد و پاشويه آن و ماليد به سر براي سرماخوردگي و كاهش رطوبتها و بخور آن باعث خروج رطوبتها و ترشحاي مغزي از بيني مي شود رطوبتي كه از شاخه تازه در حال سوختن آن بدست مي آیِد درمان جرب و پوسته سر و زخم آن مي باشد نگاه داشتن عصاي چوب آن براي حوائج و بركت مؤثر است . پاشيدن آب حاصل از پختن آن در خانه ، حشرات را فراري مي دهد.

اگر شاخه هاي باريك و برگ تازه زيتون را در كوزه بگذراند و در كوره كوزه گري بگذارند تا بسوزد سپس آن را بيرون آورده و بر روي آن شراب پاشيده و دوباره بگذراند تا بسوز ولي خاكستر نشود از سرمه بسيار بهتر عمل مي كند آب ميوه آن براي آلو پسي ( ريختن منطقه اي مو سر ) ، زخمهاي سر و صورت و جوش ها مفيداست نگه داشتن آب و نمك زيتوني كه در آن خيسانده شده در دهان باعث استحكام و تقويت دندان و لثه مي شود. زيتون گرم اول و خشك در دوم مي باشد.

زيتون در تقويت حافظه بهتر از كندر و در سرفه هاي مزمن و خروج بلغم و رطوبت زخم ها مفيد و با مرهم ها گوشت زخم را مي روياند . ادرار آور و افزايش خون قاعدگي مي دهد.

اگر آن را در ريشه دندان بگذاريد باعث تسكين درد و اگر آن را بر پارچه اي خانمها بگذارند و با خود بردارند باعث درمان دانه هاي همراه با خارش و ترشح چرك دار رحمي مي شود.

     
Short Link for this news : http://tabib-khorasan.ir/news73.html
 نسخه مناسب برای چاپ

[-] كليات مباحث