برخورد با مراکز غیر مجاز طب سنتی
 حلول ماه حزیران و حجامت / توجه ویژه رهبر به احیاء طب سنتیطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتیابلاغ حکم نماینده موسسه حجامت ایران در استان خراسان شمالیطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتیپیام تبریک به مناسبت روز پدرطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتیاولین گردهمایی فعالان طب سنتی اسلامی در خراسان شمالیطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتیکتاب معرفی طب سنتی اسلامی ایرانطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتی
 
 
طب سنتی,طب مکمل,گیاهان دارویی,مشاوره طب سنتی,طبیب خراسان
 
به طبيب خراسان
اولين سامانه جامع اطلاع رساني مكاتب طبی كل نگر ايران خوش آمديد .


 
طب سنتی,طب مکمل,گیاهان دارویی,مشاوره طب سنتی,طبیب خراسان
- کاربر گرامی ؛ برای پیدا کردن مطلب مورد نظر خود از لینک جست و جو بالای سایت استفاده نمائید .
- در صورت مواجه شدن با مشكل فقط از لينك ارتباط با ما استفاده كرده و به مديريت سايت اطلاع دهيد .
- منتظر پيشنهادات و انتقادات سازنده شما هستيم .
آخرين بروزرساني:
تعداد مطالب سايت: 4663 | تعداد فايل هاي موجود براي دانلود: 21 | تعداد اعضاء: 607 | جديدترين عضو: islamicdialogs | تعداد نظرات: 158 تعداد افراد آنلاين: 15
لينك به طبيب خراسان

طب مکمل و جایگزین

حفظ تندرستی در فصل بهار

مشاوره طب سنتی

اخبار طب سنتی ایران » مزاج شناسی »
طب سنتی,طب مکمل,گیاهان دارویی,مشاوره طب سنتی,طبیب خراسان
 

به پایگاه اطلاع رسانی طبيب خراسان | اولين سامانه جامع اطلاع رساني مكاتب طبی كل نگر ايران خوش آمدید.

دسته بندي موضوعات
جدیدترین مشاوره های طب سنتیبه محض خوردن غذاهایی که طبع سرد دارند هنوز غذا هضم نشده شقیقه هایم درد میگیرد

جدیدترین مشاوره های طب سنتیآیا نشانه عفونت هست؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیجرا پروستات بزرگ میشود و طب سنتی چه توصیه برای درمان این بیماری دارد

جدیدترین مشاوره های طب سنتیبرای درمان التهاب روده از چه داروی گیاهی می توان استفاده کرد

جدیدترین مشاوره های طب سنتیدختر 19 ساله مجرد هستم که پایین تنم دچار سلولیت شده

جدیدترین مشاوره های طب سنتیبرای اینکه دارای رحم و دستگاه تناسلی سالمی باشم و کیست و عفونت نداشته باشم چه دارویی را پیشنهاد میکنید .

جدیدترین مشاوره های طب سنتیجهت رفع مشكل كولیت روده چه درمان گیاهی مناسب میباشد؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیبدنم کهیر میزنه

جدیدترین مشاوره های طب سنتیمصرف خاكشیر برای رفع حالت تهوع عصبی

جدیدترین مشاوره های طب سنتیآیا تغذیه خاص یا کاری هست که باعث بشه موهای زاید کم بشه یا کمتر رشد کنه؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیدختر دو ساله دارم که دوست دارم موهایش را بگذارم بلند شود

جدیدترین مشاوره های طب سنتیمن به راحتی لاغر و به سختی چاق می شوم

جدیدترین مشاوره های طب سنتیآیا مصرف گیاه پنج انگشت موجب تیره شدن پوست میشود؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیآیا با قرار دادن لباس در معرض نور خورشید ضرعفونی میشود؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیجنینم رو در حدود 40روزگی سقط کردم

جدیدترین مشاوره های طب سنتیاز عینك طبی با شماره 3.5- و 3.5- استفاده می كنم

جدیدترین مشاوره های طب سنتیحدود 2 سال است که دچار ابریزش بینی هستم

جدیدترین مشاوره های طب سنتیحدود دو هفته هست که ریزش موی شدیدی دارم


 برخورد با مراکز غیر مجاز طب سنتی
مدیرکل نظارت بر درمان وزارت بهداشت گفت: شکایتهای زیادی از مراکز غیر مجاز طب سنتی داریم که کارهای عجیب و غریب و غیر علمی انجام می‌دهند، آیین نامه طب سنتی تدوین شده و طی روزهای آینده ابلاغ می‌شود و بعد از آن تمام مراکز طب سنتی فاقد مجوز وزارت بهداشت تعطیل می‌شوند.
سجاد رضوی افزود:‌ آیین نامه طب سنتی تدوین شده و طی روزهای آینده، وزیر بهداشت این آیین نامه را به دانشگاههای علوم پزشکی ابلاغ می‌کند.
وی گفت: در این آیین نامه افراد مجاز به فعالیت و صاحب صلاحیت در این عرصه تعریف و مشخص شده‌اند و شاخص های مراکز ارائه خدمات طب سنتی نیز مشخص شده است.
مدیرکل نظارت بر درمان وزارت بهداشت افزود: بر اساس این آیین نامه فقط افرادی که دوره طب سنتی را در دانشکده‌های وزارت بهداشت گذرانده باشند یا دوره‌های مصوب وزارت بهداشت را در این زمینه طی کرده باشند، همچنین افراد مشهور و صاحبنظر در عرصه طب سنتی که مورد تأیید وزارت بهداشت هستند و مثلاً هیئت علمی دانشکده طب سنتی می‌توانند مجوز مرکز طب سنتی را از وزارت بهداشت دریافت کنند و به صورت قانونی به فعالیت در این عرصه بپردازند.
وی ادامه داد:‌ افرادی که دوره‌های طب سنتی را در کشورهای دیگر مثل چین و جاهای دیگر دیده باشند،در صورتی که دوره مورد نظر آنها مورد تأیید وزارت بهداشت نباشد، نمی‌توانند مجوز مرکز طب سنتی دریافت کنند.
رضوی گفت: متأسفانه طی سالهای اخیر به علت نبود آیین‌نامه مشخصی برای فعالیت در عرصه طب سنتی شاهد ورود افراد بی‌صلاحیت و غیر پزشک به این عرصه هستیم که برخی از آنها ممکن است نکاتی را به صورت سینه به سینه یاد گرفته باشند ولی صلاحیت پزشکی برای طبابت ندارند.
وی ادامه داد: شکایتهای بسیاری از این افراد و مراکز به وزارت بهداشت رسیده است، دخالتهای برخی از این افراد بی صلاحیت سلامت مردم را به خطر انداخته است، بسیاری از آنان کارهای غیر علمی خطرناک انجام می‌دهند، زالو فروشی، انجام حجامت توسط افراد غیر پزشک و توزیع فله‌ای آنتی بیوتیک فقط بخشی از تخلفات فراوان این افراد است.
مدیرکل نظارت بر درمان وزارت بهداشت ادامه داد: حتی در مواقعی شنیده‌ایم که یک فرد غیر پزشک با فریب بیمارش، برای درمان آرتروز خون بیمار را از یک نقطه بدنش در شرایطی که معلوم نیست چقدر استریل بوده، گرفته و به زانویش تزریق کرده و متأسفانه فرد بیمار با درد و التهاب و خطرات جدی مواجه شده است.
وی گفت: بسیاری از این افراد از ناآگاهی عوام سوء استفاده می‌کنند و متأسفانه برخی مردم نیز با معرفی اطرافیان به این افراد بی صلاحیت مراجعه می‌کنند و سلامت خود را به خطر می‌اندازند.
سجاد رضوی افزود: زالو و حجامت در طب سنتی جایگاه خود را دارند اما این نوع خدمات درمانی باید در جای خود و در شرایط علمی انجام شوند، زالویی که مصرف پزشکی دارد باید در شرایط خاصی تهیه شده باشد و اگر زالوی مصرف شده، زالوی با کاربرد پزشکی نباشد و در جای خود استفاده نشود، نه تنها سودی برای بیمار ندارد بلکه سلامت فرد را به شدت به خطر می‌اندازد و می‌تواند خود عامل بیماری باشد.
وی ادامه داد: فعالیت همین افراد بی‌صلاحیت طی سالیان گذشته است که باعث شده آبروی طب سنتی که یکی از میراث گرانقدر فرهنگی و پزشکی کشور ماست ریخته شود و سلامت مردم به خطر بیفتد.
مدیرکل نظارت بر درمان وزارت بهداشت گفت: بعد از ابلاغ آیین نامه طب سنتی وزارت بهداشت با مراکز غیرمجاز و بدون مجوز طب سنتی برخورد جدی خواهد داشت و دانشگاههای علوم پزشکی این مراکز را تعطیل خواهند کرد و اگر مقاومت کنند به تعزیرات حکومتی معرفی می‌شوند.
    
Short Link for this news : http://tabib-khorasan.ir/news3853.html
 نسخه مناسب برای چاپ

[-] كليات مباحث