عنوان خبرتعطیلی یک مرکز طب سنتی غیر مجاز در خراسان شمالی
(شاخه: موضوعات طبي)
ارسال شده توسط طبيب ايران زمين
شنبه 4 آبان 1392 - 18:35:46

تعطیلی یک مرکز طب سنتی غیر مجاز در خراسان شمالی
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان شمالی:
یک مرکز طب سنتی در بجنورد پلمپ شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان شمالی گفت: یک مرکز غیر قانونی طب سنتی در بجنورد پلمپ شد.

محمد مهدی مهاجریان‌ مقدم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد با بیان اینکه مرکز یاد شده با وجود تذکرات قبلی همچنان به فعالیت خود در زمینه حجامت، زالو درمانی و ... ادامه می‌داد،تصریح کرد: صبح امروز تیمی مرکب از دانشگاه علوم پزشکی، غذا و دارو و تعزیرات در محل فعالیت این مرکز طب سنتی که با عنوان دپارتمان طب سنتی فعالیت می‌کرد، حضور یافته و اقدام به پلمپ نمودند.
وی با تاکید بر اینکه طبق قانون هرگونه فعالیت در حوزه بهداشت و سلامت نیازمند صدور مجوز از دانشگاه علوم پزشکی استان است افزود: فعالیت مراکز خارج از این چارچوب پیگرد قانونی دارد.

به گفته مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان شمالی برای این مرکز طب سنتی غیر مجاز که در خیابان نادر چهار راه ژاندارمری  فعالیت داشته پرونده‌ای هم در تعزیرات خراسان شمالی تشکیل شد.

یک کارشناس طب سنتی در استان گفت: مرکز غیر قانونی فوق(بانام شرکت دانشگاهی پژوهشگران و نوآوران دانشگاه تهران که مجوز آن توسط دانشگاه تهران لغو شده) ، با دریافت مبالغ هنگفتی اقدام به دخالت در امر درمان و ارائه آموزشهای پر خطر طبی در زمینه طب سنتی نموده بود، که با اطلاع رسانی انجمن طب سنتی  و موسسه تحقیقات حجامت ایران در خراسان شمالی به مراکز مربوطه اقدام مناسب صورت گرفت.

لغو مجوز فعالیت شرکت دانشگاهی پژوهشگران و نوآوران
بدینوسیله به اطلاع می رساند،‌ مدارک و دوره های آموزشی شرکت دانشگاهی پژوهشگران و نوآوران دانشگاه تهران فاقد مجوز قانونی از سوی حوزه معاونت آموزشی دانشگاه تهران می باشد و مدارک صادره و هرنوع گواهی دیگر از سوی آن شرکت مورد تائید دانشگاه تهران نمی باشد.این خبر از طرف طب سنتی,طب مکمل,گیاهان دارویی,مشاوره طب سنتی,طبیب خراسان
( http://tabib-khorasan.ir/news.php?extend.4665 )