سرما خوردگی مزمن
 حلول ماه حزیران و حجامت / توجه ویژه رهبر به احیاء طب سنتیطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتیابلاغ حکم نماینده موسسه حجامت ایران در استان خراسان شمالیطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتیپیام تبریک به مناسبت روز پدرطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتیاولین گردهمایی فعالان طب سنتی اسلامی در خراسان شمالیطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتیکتاب معرفی طب سنتی اسلامی ایرانطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتی
 
 
طب سنتی,طب مکمل,گیاهان دارویی,مشاوره طب سنتی,طبیب خراسان
 
به طبيب خراسان
اولين سامانه جامع اطلاع رساني مكاتب طبی كل نگر ايران خوش آمديد .


 
طب سنتی,طب مکمل,گیاهان دارویی,مشاوره طب سنتی,طبیب خراسان
- کاربر گرامی ؛ برای پیدا کردن مطلب مورد نظر خود از لینک جست و جو بالای سایت استفاده نمائید .
- در صورت مواجه شدن با مشكل فقط از لينك ارتباط با ما استفاده كرده و به مديريت سايت اطلاع دهيد .
- منتظر پيشنهادات و انتقادات سازنده شما هستيم .
آخرين بروزرساني:
تعداد مطالب سايت: 4663 | تعداد فايل هاي موجود براي دانلود: 21 | تعداد اعضاء: 606 | جديدترين عضو: meaebi | تعداد نظرات: 158 تعداد افراد آنلاين: 28
لينك به طبيب خراسان

طب مکمل و جایگزین

حفظ تندرستی در فصل بهار

مشاوره طب سنتی

اخبار طب سنتی ایران » مزاج شناسی »
طب سنتی,طب مکمل,گیاهان دارویی,مشاوره طب سنتی,طبیب خراسان
 

به پایگاه اطلاع رسانی طبيب خراسان | اولين سامانه جامع اطلاع رساني مكاتب طبی كل نگر ايران خوش آمدید.

دسته بندي موضوعات
جدیدترین مشاوره های طب سنتیبه محض خوردن غذاهایی که طبع سرد دارند هنوز غذا هضم نشده شقیقه هایم درد میگیرد

جدیدترین مشاوره های طب سنتیآیا نشانه عفونت هست؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیجرا پروستات بزرگ میشود و طب سنتی چه توصیه برای درمان این بیماری دارد

جدیدترین مشاوره های طب سنتیبرای درمان التهاب روده از چه داروی گیاهی می توان استفاده کرد

جدیدترین مشاوره های طب سنتیدختر 19 ساله مجرد هستم که پایین تنم دچار سلولیت شده

جدیدترین مشاوره های طب سنتیبرای اینکه دارای رحم و دستگاه تناسلی سالمی باشم و کیست و عفونت نداشته باشم چه دارویی را پیشنهاد میکنید .

جدیدترین مشاوره های طب سنتیجهت رفع مشكل كولیت روده چه درمان گیاهی مناسب میباشد؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیبدنم کهیر میزنه

جدیدترین مشاوره های طب سنتیمصرف خاكشیر برای رفع حالت تهوع عصبی

جدیدترین مشاوره های طب سنتیآیا تغذیه خاص یا کاری هست که باعث بشه موهای زاید کم بشه یا کمتر رشد کنه؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیدختر دو ساله دارم که دوست دارم موهایش را بگذارم بلند شود

جدیدترین مشاوره های طب سنتیمن به راحتی لاغر و به سختی چاق می شوم

جدیدترین مشاوره های طب سنتیآیا مصرف گیاه پنج انگشت موجب تیره شدن پوست میشود؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیآیا با قرار دادن لباس در معرض نور خورشید ضرعفونی میشود؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیجنینم رو در حدود 40روزگی سقط کردم

جدیدترین مشاوره های طب سنتیاز عینك طبی با شماره 3.5- و 3.5- استفاده می كنم

جدیدترین مشاوره های طب سنتیحدود 2 سال است که دچار ابریزش بینی هستم

جدیدترین مشاوره های طب سنتیحدود دو هفته هست که ریزش موی شدیدی دارم


مشاور :
دکتر جوادي
تاريخ مشاوره : شنبه 22/7/1391
تاريخ پاسخ : جمعه 28/7/1391
تحصيلات : ليسانس
سن : 38
گروه : طب سنتی اسلامی
سوال : با سلام و احترام؛ چند ماهی است که گویی دچار سرما خوردگی مزمن شده ام، در طول روز بارها عطسه همراه با آب ریزش بینی دارم که پس از چندین بار مراجعه به پزشک و درمان نیز بهبود نیافته ام و گویی مقاومت بدنم در برابر ویروس های سرما خوردگی کم شده است، لطفاً راهنمایی بفرمایید --ضمناً ناخن شصت پایم در گوشت فرو می شود برای اینکه بدون جراحی رفع شود چه توصیه ای دارید؟ با تشکر
پاسخ : با تشکرازمشاوره :کاربر گرامی احتمالا سیستم ایمنی شما دچار واکنش غیر طبیعی شده ، و طبیعت شما برای دفع عوامل غیر طبیعی با واکنشهای فوق میخواهد موجب دفع بیماری شود ،باید این وضعیت تحت نظر یک طبیب با تجربه مدیریت شود .
محیط اطراف ما مملو از انواع عوامل بیماری زا مانند ویروس ها ، باكتریها ، قارچها و انگلها می باشد كه هر كدام می توانند در بدن سبب آسیبهای پاتولوژیك شوند و اگر تكثیر آنها در بدن ادامه یابد و بدن نتواند با آنها مقابله كند در نهایت موجب مرگ میزبان نیز می شوند ولی در افراد سالم عفونت یا ایجاد نمی شود و یا دوره محدودی دارد . این موضوع به سبب وجود دستگاه ایمنی است كه با عوامل عفونت زا مقابله می كند .
دستگاه ایمنی از نظر عملكرد به دو بخش عمده تقسیم می شود:
1- سیستم ایمنی طبیعی كه اولین خط دفاعی در مقابل زا می باشد و اغلب عوامل بیماریزا بدینوسیله كنترل می شوند.
2- سیستم ایمنی اكتسابی كه به صورت اختصاصی بر علیه بیماری زا عمل كرده و در صورتی وارد عمل بعنوان مثال یكبار به سرخك سبب ایجاد مصونیت تا آخر عمر می شود.

نقش حجامت بر سیستم ایمنی
افرادی كه در سیستم خود با ضعف روبرو هستند بیشتر از افراد دارای سیستم ایمنی نرمال و با كارآیی بالا دچار عفونتهایی از قبیل سرماخوردگی ، سینوزیت ، پنومونی و به طور كلی عفونتهای دستگاه تنفسی ، عفونتهای گوارشی مانند اسهال ( عمدتاً ژیاردیازیس ) عفونتهای پوستی و یا عفونت های دستگاه ادراری تناسلی می شوند .
در بیش از هزاران مورد مراجعین حجامت شده دیده شده افرادی كه به طور منظم حجامت انجام می دهند در مقابل عفونتها مقاومت بیشتری می یابند و نسبت به زمانی كه حجامت نمی كرده اند دیرتر به عفونتها مبتلا می شوند و در صورت ابتلا به فرم خفیف تری گرفتار می شوند و زودتر بهبود می یابند . از این موضوع می توان نتیجه گرفت حجامت توان سیستم ایمنی را تقویت می كند.

سوال اینست که حجامت با چه مكانیسم یا مكانیسم هایی سیستم ایمنی بدن را تقویت می كند ؟
پاسخ به این سؤال چندان ساده نیست و نیاز به تحقیقات بیشتری دارد كه به آینده موكول می شود مؤسسه تحقیقات حجامت ایران برای یافتن پاسخ این سؤال طرحهای پژوهشی در دست اقدام دارد كه نتایج آن پس از حصول در اختیار علاقه مندان و جامعه پزشكی قرار خواهد گرفت .
احتمالاتی كه برای توجیه مكانیسم های تأثیر حجامت بر سیستم ایمنی مفروض است به شرح زیر می باشد:
1- التهاب 2- تحریك تیموس 3- تحریك غدد لنفاوی اطراف محل حجامت 4- اصلاح ترافیك لنفی 5- تنظیم همكاری B. Cell and T. Cell ( ذخیره حاشیه ای ) 6- مكانیسم ناشناخته التهاب ( inflammation )


روش درمان آلرژی بوسیله حجامت
شواهد كلینیكی ما بر روی بیماران آلرژیك كه افزون بر هزاران مورد می شود حاكی از معالجه بیش از 80 درصد این بیماران با حجامت است. این روش درمانی سالهاست كه بر روی بیماران مبتلا به اقسام آلرژی اعم از تنفسی – پوستی – گوارشی و حتی بیماران آسمی Atopic آزموده شده است . كمتر بیمار مبتلاست كه یا معالجه كامل نشده باشد و یا حداقل تخفیف محسوس علائم را تجربه نكرده باشد ، بحدی كه داروهای آلرژی را كه بعضاً سالهاست مصرف می كردند ، كنار گذاشته اند .

حجامت آلرژی
روش حجامت آلرژی مانند حجامت معمولی است با این تفاوت كه تعداد خراش ها بیشتر ( 30-25 خراش ) طول خراش ها كمتر ( حدود 5 میلیمتر ) و عمق خراشها كمتر است در حجامت آلرژی منظور خونگیری زیاد یست ( بجز در افراد دموی مزاج ) بلكه منظور اصلی ایجاد خراش های متعدد با عمق كم است . البته پروسه حجامت یعنی بادكش ها در تعدیل سیستم ایمنی موثر است . درمان آلرژی به دو صورت انجام می گیرد:
1- حجامت آلرژی بدون آلرژن : در این روش به بیمار توصیه می شود به فاصله هر 4-3 هفته یكمرتبه حجامت آلرژی انجام دهد . تعداد دفعات حجامت معمولاً بستگی به شدت بیماری و وضعیت سیستم ایمنی و نحوه پاسخدهی بیمار به حجامت دارد ولی تعداد دفعات معمولاً 5-3 مرحله است ضمناً از بیمار خواسته می شود كه 3-2 ساعت پس از حجامت پاسمان روی زخم حجامت را بر دارد و محل حجامت را در معرض هوای آزاد قرار دهد بخصوص در ساعات اولیه صبح بطور تجربی دیده شده است كه مصرف و یا تماس با موادی كه سبب بروز علائم كلینیكی آلرژی می شوند ، سبب تسریع در بهبودی شده است . در واقع به بیمار می گوییم پرهیز را بشكند . افرادی كه آلرژی فصلی دارند بهتر است این حجامت را در همان فصل خاص انجام دهند كه آلرژن های فصلی فراوانند . بهر صورت باید ترتیبی اتخاذ شود كه بعد از حجامت بیمار با آلرژن های مسئول بروز آلرژی در تماس قرار گیرد . اكثر بیماران بعد از حجامت اول یا دوم كاهش علائم محسوسی پیدا می كنند و از این روش درمانی بسیار راضی و خشنود هستند.

2- حجامت آلرژن با ماده آلرژن : در بعضی از بیماران آلرژیك شاهد عدم معالجه كامل با حجامت به روش بالا بوده ایم. در این صورت بیمار را چند مرتبه با مواد آلرژن ( موادی كه در بیمار آلرژی ایجادكرده است ) مواجه می كنیم . ساده ترین روش تهیه آلرژن ها این است كه به بیمار گفته می شود مقدار كمی از تمام موادی كه به آن ها آلرژی دارد را در كمی آب جوشیده سرد یا سرم فیزیولوژی ریخته ، با مخلوط كن كاملاً آسیا كند تا خوب نرم شوند سپس تمام مواد را از یك صافی نرم بگذارند ومقداری از این عصاره را در زمان حجامت با خود به مطب بیاورد . از این عصاره رقت سریال تهیه می كنیم (1200-1100-150 و خالص ) این رقت ها را جداگانه فریز می كنیم و در هر مرحله حجامت آلرژی پس از اتمام حجامت یكی از عصاره های تهیه شده را روی محل حجامت می پاشیم و صبر می كنیم تا جذب خراشها شود . بعد از چند دقیقه محل حجامت را پانسمان می كنیم . 3-2 ساعت بعد بهتر است بیمار پانسمان را بردارد.

پیشنهاد تهیه واكسن آلرژی برای حجامت آلرژی
داخل یك ظرف بزرگ از تمام اقلام خوراكی وغیرخوراكی موجود در منزل ، بخش اندكی جدا كرده ،بریزید. به ویژه از مواد غذائی حساسیت زا هم به این تركیب اضافه نمائید.از مواد معمولی وغیر حساسیت زا هم اضافه كنید.حجم ومقدار هر یك از این مواد به اندازه یك قاشق مرباخوری باشد.سپس آب جوش اضافه كنید واین ظرف را داخل یخچال یك هفته بگذارید بماند.بعد از یك هفته ظرف بزرگ را بیرون آورده ومجددا آب جوش اضافه كرده وبكوبید تا كاملا مخلوط شود. سپس از صافی رد نموده وبه محلول حاصله یك قاشق مرباخوری گرد جاروبرقی(پودر داخل كیسه) اضافه شود وكاملا به هم بزنید تا تركیب وممزوج شود.در آخر به اندازه 50 میلی لیتر داخل ظرف یا شیشه ای دربسته ریخته واین شیشه را در روز مقرر جهت انجام "حجامت آلژی " با خود به مطب بیاورید.

- تعداد وتنوع مواد اولیه كه داخل ظرف می ریزید هرچه بیشتر باشد،واكسن شما مطلوب تر وكارآمدتر وحجامت شما مفیدتر وپربازده تر خواهد بود."آرد برنج_روغن نباتی _سركه_آب لیمو_پیاز_انواع میوه ها_چای_توتون سیگار_الكل_شیر_ماست_كره_فلفل_عسل_قند -وشكر_زردچوبه_دارچین_خرما_سیب زمینی _گوجه فرنگی_پنیر_بادمجان_خاك_تخم مرغ_سس_انواع ادویه جات_انواع حبوبات(ساییده شده) _ رب گوجه

-از مواد شیمیائی منتهی به مقدار كمتر نیز باید در تركیب اولیه بریزید.مانند"بنزین_ نفت_ریكا_ تاید_صابون مایع_شامپو_ادكلن واسپری و..."

- حجامت آلرژی وتهیه واكسن به ظاهر مشكل وعجیب به نظر می آید اما بدانید كه با همین دستور حجامت آلرژی ، تاكنون صدها بیمار با شكایت آلرژی واگزما وحساسیت شدید پوستی وآسم وكهیر ودرماتیت درمان قاطع وصد درصد حتمی شده اند.

هركدام از این گونه بیماران سالها مراجعات متعدد پزشكی نزد مشهورترین پزشكان متخصص وفوق تخصص داشته وهزینه های سرسام آوری متحمل شده وانواع داروهای شیمیائی رامصرف كرده وكمترین نتیجه ای نگرفته بودند.

- بسته به نوع وشدت آلرژی وسابقه حساسیتی شما طول درمان،تعدادوزمان بندی حجامت ها مشخص می شود.طبع ومزاج شما نیز تعیین كننده است.مراحل وتعداد حجامت لازم را پزشك پرتجربه وحاذق طب سنتی تعیین می كند.

- حجامت آلرژی هیچگونه عارضه وخطری ندارد ورضایت بیماران از این روش درمانی بالای 97% ارزیابی شده است.

برای ناخن فرو شده در گوشت انگشت پا هم با روغن گل بنفشه یا کنجد روزی 3 مرتبه موضع را چرب کنید
موفق باشید

    
Short Link for this news : http://tabib-khorasan.ir/news3666.html
 نسخه مناسب برای چاپ

[-] كليات مباحث