آموزش طب سنتی به پزشکان عمومی
 حلول ماه حزیران و حجامت / توجه ویژه رهبر به احیاء طب سنتیطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتیابلاغ حکم نماینده موسسه حجامت ایران در استان خراسان شمالیطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتیپیام تبریک به مناسبت روز پدرطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتیاولین گردهمایی فعالان طب سنتی اسلامی در خراسان شمالیطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتیکتاب معرفی طب سنتی اسلامی ایرانطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتی
 
 
طب سنتی,طب مکمل,گیاهان دارویی,مشاوره طب سنتی,طبیب خراسان
 
به طبيب خراسان
اولين سامانه جامع اطلاع رساني مكاتب طبی كل نگر ايران خوش آمديد .


 
طب سنتی,طب مکمل,گیاهان دارویی,مشاوره طب سنتی,طبیب خراسان
- کاربر گرامی ؛ برای پیدا کردن مطلب مورد نظر خود از لینک جست و جو بالای سایت استفاده نمائید .
- در صورت مواجه شدن با مشكل فقط از لينك ارتباط با ما استفاده كرده و به مديريت سايت اطلاع دهيد .
- منتظر پيشنهادات و انتقادات سازنده شما هستيم .
آخرين بروزرساني:
تعداد مطالب سايت: 4663 | تعداد فايل هاي موجود براي دانلود: 21 | تعداد اعضاء: 606 | جديدترين عضو: meaebi | تعداد نظرات: 158 تعداد افراد آنلاين: 12
لينك به طبيب خراسان

طب مکمل و جایگزین

حفظ تندرستی در فصل بهار

مشاوره طب سنتی

اخبار طب سنتی ایران » مزاج شناسی »
طب سنتی,طب مکمل,گیاهان دارویی,مشاوره طب سنتی,طبیب خراسان
 

به پایگاه اطلاع رسانی طبيب خراسان | اولين سامانه جامع اطلاع رساني مكاتب طبی كل نگر ايران خوش آمدید.

دسته بندي موضوعات
جدیدترین مشاوره های طب سنتیبه محض خوردن غذاهایی که طبع سرد دارند هنوز غذا هضم نشده شقیقه هایم درد میگیرد

جدیدترین مشاوره های طب سنتیآیا نشانه عفونت هست؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیجرا پروستات بزرگ میشود و طب سنتی چه توصیه برای درمان این بیماری دارد

جدیدترین مشاوره های طب سنتیبرای درمان التهاب روده از چه داروی گیاهی می توان استفاده کرد

جدیدترین مشاوره های طب سنتیدختر 19 ساله مجرد هستم که پایین تنم دچار سلولیت شده

جدیدترین مشاوره های طب سنتیبرای اینکه دارای رحم و دستگاه تناسلی سالمی باشم و کیست و عفونت نداشته باشم چه دارویی را پیشنهاد میکنید .

جدیدترین مشاوره های طب سنتیجهت رفع مشكل كولیت روده چه درمان گیاهی مناسب میباشد؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیبدنم کهیر میزنه

جدیدترین مشاوره های طب سنتیمصرف خاكشیر برای رفع حالت تهوع عصبی

جدیدترین مشاوره های طب سنتیآیا تغذیه خاص یا کاری هست که باعث بشه موهای زاید کم بشه یا کمتر رشد کنه؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیدختر دو ساله دارم که دوست دارم موهایش را بگذارم بلند شود

جدیدترین مشاوره های طب سنتیمن به راحتی لاغر و به سختی چاق می شوم

جدیدترین مشاوره های طب سنتیآیا مصرف گیاه پنج انگشت موجب تیره شدن پوست میشود؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیآیا با قرار دادن لباس در معرض نور خورشید ضرعفونی میشود؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیجنینم رو در حدود 40روزگی سقط کردم

جدیدترین مشاوره های طب سنتیاز عینك طبی با شماره 3.5- و 3.5- استفاده می كنم

جدیدترین مشاوره های طب سنتیحدود 2 سال است که دچار ابریزش بینی هستم

جدیدترین مشاوره های طب سنتیحدود دو هفته هست که ریزش موی شدیدی دارم


آموزش طب سنتی به پزشکان عمومی

وزیر بهداشت گفت: برای جبران عقب‌افتادگی طب اسلامی و سنتی در کشور، پزشکان عمومی در آموز‌ش‌های مدون خود از اطلاعات و آموزه‌های این طب بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش تسنیم، محمدحسن طریقت منفرد، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ظهر امروز، سوم مردادماه با حضور در برنامه خانه محبت شبکه قرآن و معارف سیما به علل و دلایل ورود طب سنتی به بدنه نظام سلامت پرداخت و افزود: امروزه در کشورهای اروپایی که مبتکر طب نوین هستند، استفاده‌ زیادی از طب مکمل، بومی و سنتی می‌‌شود ولی سال 58 زمانی که بعد از سال‌ها حضور در خارج از کشور به ایران بازگشتم خیلی متاسف شدم که نام بردن از این طب در کشور مجاز نبود.

طریقت منفرد با تاکید بر اینکه سرانجام در دولت نهم تلاش‌های گروه‌های فعال در این حوزه از جمله علی‌اکبر ولایتی به ثمر نشست و نخستین دانشکده طب سنتی در کشور راه‌اندازی شد، ادامه داد: سرانجام پس از مدت‌ها شرایطی فراهم شد تا این طب در مسیر علمی حرکت کند و به عنوان یک گنجینه ارزشمند در کشوری که برخوردار از پیشینه تاریخی و اعتقادی است از این نعمت استفاده و دین خود را به این پدیده که مورد بی مهری قرار گرفته بود ادا کنیم.
وی با تاکید بر اینکه به دلیل ظلمی که در بیش از 100 سال گذشته به طب اسلامی و سنتی شده و این موضوع مورد تکفیر قرار می‌گرفت، اظهار کرد: ما باید به سرعت این عقب افتادگی را جبران کنیم، ما پیش‌بینی کرده‌ایم تمامی پزشکان عمومی در صورت تمایل بتوانند در بازآموزی‌ها و آموز‌ش‌های مدون و کوتاه مدت از اطلاعات و آموزه‌های طب سنتی بهره‌مند شوند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه این موضوع به سرعت در تمامی کشور گسترش خواهیم یافت، عنوان کرد: ما تاکنون واقعیت طب سنتی و اسلامی را منکر شده‌ایم، حال که آن را پذیرفته‌ایم باید از حکمای این حوزه در دانشکده‌های طب سنتی استفاده کنیم تا توسط آنان پزشکان علاقمند را تربیت کنیم.
طریقت منفرد با اشاره به موافقت شورای عالی انقلاب فرهنگی برای راه‌اندازی نخستین دانشگاه طب ایرانی و اسلامی در کشور، بیان کرد: این طب با چنین عملکردی از روند منطقی خود خارج نمی‌شود و به شکل صحیح و علمی به پزشکان آموزش داده می‌شود به هر حال امیدواریم طب ایرانی و اسلامی به سرعت گسترش پیدا کند تا تمامی مردم کشور از این نعمت الهی بهره‌مند شوند.
**جهان گرفتار بیماری‌های غیرواگیر است/ گسترش غیرمعقول این بیماری‌ها به دلیل زندگی نامناسب صنعتی است
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه امروزه نه تنها کشور ما بلکه کل جهان مواجه با سونامی بیماری‌های غیرواگیر است، بیان کرد: بیماری‌های غیرواگیر تمام عمر و جمعیت کشور را گرفتار می‌کند، بیماری فشار خون که فرد حتی از آن هم اطلاعی ندارد بیمار را مبتلا به پیوند کلیه، نابینایی و... می‌کند، این امراض زمانی که شروع می‌‌شوند فوری تمامی نمی‌شود و به شدت منابع سلامت را به خود اختصاص می‌دهند.
وی با تاکید بر اینکه گسترش غیرمعقول این بیماری‌ها به دلیل زندگی نامناسب صنعتی است، ابراز کرد: یکی از دلایل اصلی گرفتاری مردم به این گونه بیماری‌‌ها تغذیه است ما هم اکنون در تولید، نگهداری و فراوری مواد غذایی دچار مشکل هستیم، امروزه تولید با استفاده بی رویه از مواد و سموم شیمیایی همراه است، نگهداری‌ مواد غذایی به دلیل افزودنی‌ها مشکل دارد و روغن را به نیز به طور غیر‌علمی و نیمه سوخته استفاده می‌کنیم.
طریقت منفرد با اشاره به اینکه تغذیه شاکله پیشگیری است بر لزوم توجه هر چه بیشتر به موضوع تغذیه تاکید کرد و گفت: امیدواریم روزی برسد که کشور از این مواد سمی معاف و بی نیاز شود، حتی کشورهای غربی که این موضوع را به ما تحمیل کرده‌اند دیگر از آن استفاده نمی‌کنند.
در بخش دیگری از این برنامه محمود خدادوست، معاون طب سنتی ایرانی و اسلامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز طی سخنانی با بیان اینکه پرداخت به طب سنتی در نظام سلامت از تاکیدات سازمان بهداشت جهانی بوده است، عنوان کرد: از سه دهه گذشته سازمان تاکید ویژه‌ای به استفاده از ظرفیت‌های طب مکمل داشته و از سال 2007 این موضوع را تکلیف کرده که طب سنتی را کشورهای مختلف وارد نظام سلامت کنند.
معاون طب سنتی ایرانی و اسلامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه سرانجام از سال 86 نیز در کشور ما اجازه داده شد تا ابو علی سینا و رازی نیز وارد دانشگاه‌های کشور شوند، اظهار کرد: بحمدالله از آن سال توسعه دانشکده‌های طب سنتی در دستور کار قرار گرفته است و با تاکیدات دولت دهم این موضوع سرعت بیشتری به خود گرفته است.
خدادوست با بیان اینکه آموزش پزشکان عمومی سراسر کشور را در این حوزه آغاز خواهیم کرد، گفت: هم اکنون نیز 6 بسته آموزشی آماده شده است و در طی دو روز آینده نیز دستورالعمل آموزشی طب سنتی به سراسر ابلاغ خواهد شد و پس از عید فطر نیز استارت شروع کلاس‌های پزشکان عمومی زده خواهد شد.
وی با بیان اینکه برای بهرورزان نیز معاون بهداشتی وزارت بهداشت بسته‌ای آموزشی آماده کرده است، بیان کرد: در خصوص گرانی داروهای طب سنتی نیز باید به این موضوع توجه کنیم که بخش عمده‌ای از طب سنتی حفظ سلامتی است ما اگر بتوانیم به این سمت حرکت کنیم که پزشکان در قدم نخست به بیمار دارو ندهند و در قبال آن به فرد تغذیه درست را آموزش بدهند تا سالم بمانند و کمتر به دارو نیاز پیدا کنند مطمئنا موفق‌تر خواهیم بود ولی در آینده نزدیک بخشی از داروهای طب سنتی تحت خدمات بیمه‌ای قرار خواهند گرفت.


    
Short Link for this news : http://tabib-khorasan.ir/news4470.html
 نسخه مناسب برای چاپ

[-] كليات مباحث