اخبار طب سنتی ایران
 حلول ماه حزیران و حجامت / توجه ویژه رهبر به احیاء طب سنتیطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتیابلاغ حکم نماینده موسسه حجامت ایران در استان خراسان شمالیطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتیپیام تبریک به مناسبت روز پدرطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتیاولین گردهمایی فعالان طب سنتی اسلامی در خراسان شمالیطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتیکتاب معرفی طب سنتی اسلامی ایرانطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتی
 
 
طب سنتی,طب مکمل,گیاهان دارویی,مشاوره طب سنتی,طبیب خراسان
 
به طبيب خراسان
اولين سامانه جامع اطلاع رساني مكاتب طبی كل نگر ايران خوش آمديد .


 
طب سنتی,طب مکمل,گیاهان دارویی,مشاوره طب سنتی,طبیب خراسان
- کاربر گرامی ؛ برای پیدا کردن مطلب مورد نظر خود از لینک جست و جو بالای سایت استفاده نمائید .
- در صورت مواجه شدن با مشكل فقط از لينك ارتباط با ما استفاده كرده و به مديريت سايت اطلاع دهيد .
- منتظر پيشنهادات و انتقادات سازنده شما هستيم .
آخرين بروزرساني:
تعداد مطالب سايت: 4663 | تعداد فايل هاي موجود براي دانلود: 21 | تعداد اعضاء: 606 | جديدترين عضو: meaebi | تعداد نظرات: 158 تعداد افراد آنلاين: 14
لينك به طبيب خراسان

طب مکمل و جایگزین

حفظ تندرستی در فصل بهار

مشاوره طب سنتی

اخبار طب سنتی ایران » مزاج شناسی »
طب سنتی,طب مکمل,گیاهان دارویی,مشاوره طب سنتی,طبیب خراسان
 

به پایگاه اطلاع رسانی طبيب خراسان | اولين سامانه جامع اطلاع رساني مكاتب طبی كل نگر ايران خوش آمدید.

دسته بندي موضوعات
جدیدترین مشاوره های طب سنتیبه محض خوردن غذاهایی که طبع سرد دارند هنوز غذا هضم نشده شقیقه هایم درد میگیرد

جدیدترین مشاوره های طب سنتیآیا نشانه عفونت هست؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیجرا پروستات بزرگ میشود و طب سنتی چه توصیه برای درمان این بیماری دارد

جدیدترین مشاوره های طب سنتیبرای درمان التهاب روده از چه داروی گیاهی می توان استفاده کرد

جدیدترین مشاوره های طب سنتیدختر 19 ساله مجرد هستم که پایین تنم دچار سلولیت شده

جدیدترین مشاوره های طب سنتیبرای اینکه دارای رحم و دستگاه تناسلی سالمی باشم و کیست و عفونت نداشته باشم چه دارویی را پیشنهاد میکنید .

جدیدترین مشاوره های طب سنتیجهت رفع مشكل كولیت روده چه درمان گیاهی مناسب میباشد؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیبدنم کهیر میزنه

جدیدترین مشاوره های طب سنتیمصرف خاكشیر برای رفع حالت تهوع عصبی

جدیدترین مشاوره های طب سنتیآیا تغذیه خاص یا کاری هست که باعث بشه موهای زاید کم بشه یا کمتر رشد کنه؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیدختر دو ساله دارم که دوست دارم موهایش را بگذارم بلند شود

جدیدترین مشاوره های طب سنتیمن به راحتی لاغر و به سختی چاق می شوم

جدیدترین مشاوره های طب سنتیآیا مصرف گیاه پنج انگشت موجب تیره شدن پوست میشود؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیآیا با قرار دادن لباس در معرض نور خورشید ضرعفونی میشود؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیجنینم رو در حدود 40روزگی سقط کردم

جدیدترین مشاوره های طب سنتیاز عینك طبی با شماره 3.5- و 3.5- استفاده می كنم

جدیدترین مشاوره های طب سنتیحدود 2 سال است که دچار ابریزش بینی هستم

جدیدترین مشاوره های طب سنتیحدود دو هفته هست که ریزش موی شدیدی دارم

مطالب در بخش : اخبار طب سنتی ایران


 مصاحبه استاد محمد عبادیانی با مجله طب سنتی و مکمل
بخشی از مصاحبه استاد محمد عبادیانی با مجله طب سنتی و مکمل «درمانگر»
==================


مكتب طب ايراني را بهتر بشناسيم
************************

مکتب طب ایرانی در کنار طب سنتی چین و هند یکی از بزرگترین مکاتب پزشکی در جهان است که قدمت آن به چند هزار سال پیش باز می‌گردد. این مکتب با تکیه بر تئوری عناصر و اخلاط، شکل گرفته و در واقع مادر مکاتب پزشکی جهان محسوب می‌شود.
  

طب سنتی,طب مکمل,گیاهان دارویی,مشاوره طب سنتی,طبیب خراسان
  
 نسخه مناسب برای چاپ

 تمام معاونت‌های وزارت بهداشت دارای دفتر طب سنتی می‌شوند

آخرین جلسه بررسی مسایل طب سنتی که با حضور وزیر بهداشت و معاونان این وزارتخانه برگزار شد مصوباتی به همراه داشت که ایجاد دفتر طب سنتی در تمام معاونت‌های وزارت بهداشت یکی از این مصوبات بود.
  

طب سنتی,طب مکمل,گیاهان دارویی,مشاوره طب سنتی,طبیب خراسان
  
 نسخه مناسب برای چاپ

سازمان طب ایرانی
معاون اول رییس جمهور از راه اندازی سازمان طب ایرانی با تاسیس معاونتی جدید دراین حوزه در وزارت بهداشت در آینده نزدیك خبر داد.

به گزارش ایسنا محمدرضا رحیمی با اعلام این مطلب در اختتامیه نخستین جشنواره ونمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران كه عصر امروز در مصلی بزرگ امام خمینی (ره)برگزار شد خاطرنشان كرد: نمایشگاه ملی گیاهان دارویی یكی از مهمترین نمایشگاه‌های كشور محسوب می‌شود كه به واقع می‌توان به آن ملی گفت چرا كه هیچ نمایشگاهی مانند نمایشگاه گیاهان دارویی سابقه طب ایرانی را به نمایش نگذاشته است.

وی با تاكید براین‌ كه باید دانشكده‌های طب سنتی در تمامی دانشگاه‌های علوم پزشكی كشور راه اندازی شود، گفت: به زودی سازمانی تحت عنوان سازمان طب ایرانی با تاسیس معاونتی جدید دراین حوزه در وزارت بهداشت،‌درمان و آموزش پزشكی راه اندازی و به مردم معرفی خواهد شد.

رحیمی ادامه داد: معاونت طب ایرانی وزارت بهداشت مسوول ساختن و فرآوری داروهای گیاهی در كشور خواهد بود.

معاون اول رییس جمهور با تاكید بر این كه باید با همكاری همه بخش های مربوطه نهضتی در طب ایرانی و سنتی در كشور به پا شود، خاطرنشان كرد: با شكل گیری نهضتی در عرصه طب ایرانی و سنتی، اشتغال فراوانی دركشور به وجود خواهد آمد. از سوی دیگر گیاهان دارویی هر یك از استان‌های كشور معرفی شده و نحوه شناسایی، جمع‌آوری، دسته‌بندی،‌فرآوری گیاهان دارویی در تمامی استان‌ها آموزش داده خواهد شد.

وی راه اندازی كارخانه‌های فرآوری گیاهان دارویی در تمام استان‌ها را در این نهضت ضروری دانست وگفت: باید با فرآوری گیاهان دارویی به صادرات این محصولات برسیم. چرا كه بیشتر كشورهای پیشرفته، داروهای گیاهی را جایگزین داروهای شیمیایی كرده‌اند واز سوی دیگر داروهای شیمیایی خود را با قیمت گزاف به كشورهای در حال توسعه صادر می‌كنند.

رحیمی با تاكید بر این‌كه باید مانند سایر كشورهای صاحب تمدن نظیر چین و هند به طب ایرانی و سنتی بازگشت، تصریح كرد: ما معتقد به معارضه با طب جدید نیستیم. در صورتی كه رقابت بین این دو طب برقرار شود شكوفایی برای كشور به همراه خواهد داشت.

معاون اول رییس جمهور با تاكید بر راه اندازی مطب‌های طب ایرانی و سنتی گفت: باید داروخانه‌های گیاهی در تمامی استان‌ها تاسیس شده و عطاری‌های قدیم ساماندهی شدند.

وی با اشاره به كسب مجوز 70 نوع داروی گیاهی در كشور این رقم را بسیار كم دانست و و بر گسترش اعطای مجوز تولید داروهای گیاهی تاكید كرد.

رحیمی ادامه داد:‌ دولت در مدت باقی مانده با تمام وجود برای به ثمر رساندن نهضت طب ایرانی آماده است و اعلام می‌كنم دولت آمادگی دارد كه تمام ظرفیت‌ها را برای اصل احیای طب ایرانی به كار ببندد.

تابناک
    
 نسخه مناسب برای چاپ

 برخورد با مراکز غیر مجاز طب سنتی
مدیرکل نظارت بر درمان وزارت بهداشت گفت: شکایتهای زیادی از مراکز غیر مجاز طب سنتی داریم که کارهای عجیب و غریب و غیر علمی انجام می‌دهند، آیین نامه طب سنتی تدوین شده و طی روزهای آینده ابلاغ می‌شود و بعد از آن تمام مراکز طب سنتی فاقد مجوز وزارت بهداشت تعطیل می‌شوند.
سجاد رضوی افزود:‌ آیین نامه طب سنتی تدوین شده و طی روزهای آینده، وزیر بهداشت این آیین نامه را به دانشگاههای علوم پزشکی ابلاغ می‌کند.
وی گفت: در این آیین نامه افراد مجاز به فعالیت و صاحب صلاحیت در این عرصه تعریف و مشخص شده‌اند و شاخص های مراکز ارائه خدمات طب سنتی نیز مشخص شده است.
مدیرکل نظارت بر درمان وزارت بهداشت افزود: بر اساس این آیین نامه فقط افرادی که دوره طب سنتی را در دانشکده‌های وزارت بهداشت گذرانده باشند یا دوره‌های مصوب وزارت بهداشت را در این زمینه طی کرده باشند، همچنین افراد مشهور و صاحبنظر در عرصه طب سنتی که مورد تأیید وزارت بهداشت هستند و مثلاً هیئت علمی دانشکده طب سنتی می‌توانند مجوز مرکز طب سنتی را از وزارت بهداشت دریافت کنند و به صورت قانونی به فعالیت در این عرصه بپردازند.
وی ادامه داد:‌ افرادی که دوره‌های طب سنتی را در کشورهای دیگر مثل چین و جاهای دیگر دیده باشند،در صورتی که دوره مورد نظر آنها مورد تأیید وزارت بهداشت نباشد، نمی‌توانند مجوز مرکز طب سنتی دریافت کنند.
رضوی گفت: متأسفانه طی سالهای اخیر به علت نبود آیین‌نامه مشخصی برای فعالیت در عرصه طب سنتی شاهد ورود افراد بی‌صلاحیت و غیر پزشک به این عرصه هستیم که برخی از آنها ممکن است نکاتی را به صورت سینه به سینه یاد گرفته باشند ولی صلاحیت پزشکی برای طبابت ندارند.
وی ادامه داد: شکایتهای بسیاری از این افراد و مراکز به وزارت بهداشت رسیده است، دخالتهای برخی از این افراد بی صلاحیت سلامت مردم را به خطر انداخته است، بسیاری از آنان کارهای غیر علمی خطرناک انجام می‌دهند، زالو فروشی، انجام حجامت توسط افراد غیر پزشک و توزیع فله‌ای آنتی بیوتیک فقط بخشی از تخلفات فراوان این افراد است.
مدیرکل نظارت بر درمان وزارت بهداشت ادامه داد: حتی در مواقعی شنیده‌ایم که یک فرد غیر پزشک با فریب بیمارش، برای درمان آرتروز خون بیمار را از یک نقطه بدنش در شرایطی که معلوم نیست چقدر استریل بوده، گرفته و به زانویش تزریق کرده و متأسفانه فرد بیمار با درد و التهاب و خطرات جدی مواجه شده است.
وی گفت: بسیاری از این افراد از ناآگاهی عوام سوء استفاده می‌کنند و متأسفانه برخی مردم نیز با معرفی اطرافیان به این افراد بی صلاحیت مراجعه می‌کنند و سلامت خود را به خطر می‌اندازند.
سجاد رضوی افزود: زالو و حجامت در طب سنتی جایگاه خود را دارند اما این نوع خدمات درمانی باید در جای خود و در شرایط علمی انجام شوند، زالویی که مصرف پزشکی دارد باید در شرایط خاصی تهیه شده باشد و اگر زالوی مصرف شده، زالوی با کاربرد پزشکی نباشد و در جای خود استفاده نشود، نه تنها سودی برای بیمار ندارد بلکه سلامت فرد را به شدت به خطر می‌اندازد و می‌تواند خود عامل بیماری باشد.
وی ادامه داد: فعالیت همین افراد بی‌صلاحیت طی سالیان گذشته است که باعث شده آبروی طب سنتی که یکی از میراث گرانقدر فرهنگی و پزشکی کشور ماست ریخته شود و سلامت مردم به خطر بیفتد.
مدیرکل نظارت بر درمان وزارت بهداشت گفت: بعد از ابلاغ آیین نامه طب سنتی وزارت بهداشت با مراکز غیرمجاز و بدون مجوز طب سنتی برخورد جدی خواهد داشت و دانشگاههای علوم پزشکی این مراکز را تعطیل خواهند کرد و اگر مقاومت کنند به تعزیرات حکومتی معرفی می‌شوند.
    
 نسخه مناسب برای چاپ

 انتصاب دکتر مجید امتیازی به ریاست دانشکده طب سنتی اردکان یزد
دکتر مجید امتیازی -اولین فارغ التحصیل دکتری تخصصی طب سنتی ایران- از تاریخ 1391/2/5 به ریاست دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در شهر اردکان منصوب شد.
دانشکده طب سنتی شهید صدوقی یزد در حال حاضر 5 دانشجو دارد و 3 دانشجوی دیگر از ابتدای سال تحصیلی آینده وارد این دانشکده خواهند شد.
سایت رسمی این دانشکده هفته آینده راه اندازی خواهد شد.
درمانگاه وابسته به این دانشکده در نیمه دوم تیرماه جاری پذیرای بیماران خواهد بود.

تندرستان
    
 نسخه مناسب برای چاپ

 آغاز به کار نخستین جشنواره ملی و نمایشگاه گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران از فردا 21 خرداد ماه
ستاد توسعه پژوهش و کاربرد گیاهان دارویی و طب ایرانی (زیر نظر معاونت علمی-فناوری نهاد ریاست جمهوری) نخستین جشنواره ملی و نمایشگاه گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران از فردا 21 خرداد ماه 1391با شعار "همراه با طبیعت، همگام با سلامت" برگزار خواهد کرد. این جشنواره و نمایشگاه در جهت حفظ ارزش‌ها و ارتقاء آگاهی عمومی و همچنین به منظور معرفی و قدردانی از تلاش‌های انجام شده پژوهشگران، زارعین، پزشكان، دانشجویان، صنعتگران، صادركنندگان، تولید‌کنندگان و دیگر دست اندرکاران عرصه گیاهان دارویی، داروهای گیاهی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران برگزار شده و می تواند نگرش‌های علمی و تجاری از یک سو و از سوی دیگر استعدادهای بالقوه، تنوع اقلیمی کشور و سرمایه گذاری های انجام گرفته توسط بخش خصوصی و دولتی و نیز توجه برنامه ریزان اقتصادی کشور را جلب نموده و این ارتباطات مردمی حرکت گسترده¬ مجامع علمی را به سوی گسترش فرهنگ، تولید و مصرف گیاهان دارویی و ترویج استفاده از طب ایرانی بعنوان روش‌های مكمل در طب را در راستای جهاد اقتصادی هدایت نماید.
این جشنواره و نمایشگاه، علاوه بر پر رنگ نمودن نگرش‌های علمی و تجاری و نیز ایجاد محیطی فعال و آموزنده، با جلب توجه برنامه‌ریزان اقتصادی، كارآفرینان و صاحبان صنایع در کشور فرصتی استثنائی برای فعالین عرصه گیاهان دارویی و طب ایرانی ایجاد خواهد نمود. مخاطبین این جشنواره بطور اعم عموم مردم و به طور اخص شركت‌ها و موسسات دولتی و خصوصی و كلیه پژوهشگران و صاحبان صنایع و كارآفرینان در عرصه گیاهان دارویی و طب سنتی ایران هستند.
اهداف:
1. معرفی و تقدیر از برگزیدگان در زمینه های تولید، صادرات، كار آفرینی، تجاری سازی طرح‌های پژوهشی، فرهنگ سازی، فرآوری، بسته بندی، ارتقاء كمی-كیفی فرآورده‌ها و احیاء میراث پزشكی و طب سنتی ایران.
2. ارتقاء سطح دانش عمومی در زمینه كشت، اهلی كردن، استخراج مواد موثره، فرآوری، بسته بندی گیاهان داروئی، طب سنتی و تهیه محصولات ارگانیك.
3. توسعه صنعت گیاهان داروئی، ارائه روشهای نوین و آخرین دستاوردها و پیشرفتهای حاصله در زمینه‌های مختلف گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبیعی.
4. شناسایی ظرفیتهای موجود در عرصه گیاهان دارویی و طب ایرانی و ارتقای قابلیتهای عملی و تبدیل آن به ثروت در راستای جهاد اقتصادی.
5. معرفی فرآورده های مكمل و روشهای مختلف طب سنتی به طریق علمی و كاربردی.
6. معرفی مواد آرایشی، بهداشتی، انواع عرقیات، انواع عطر و اسانس ومحصولات ارگانیك نظیر زیتون، عسل، زرشك، عناب و زعفران به صورت بسته بندی ویژه و استاندارد.
7. اطلاع رسانی مصرف صحیح گیاهان داروئی، احیاء سنتها و باورهای طب ایرانی و آشنایی با گیاه درمانی و روش استفاده از گیاهان در طب سنتی با نگرش سلامت محوری.

محل برگزاری جشنواره مصلی بزرگ امام خمینی و زمان فعالیت آن از 9 صبح تا 7 بعد از ظهر روزهای 21- 24 خردادماه خواهد بود.
لازم به ذکر است که ورودی نمایشگاه از خیابان شهید بهشتی می باشد.

طب سنتی
    
 نسخه مناسب برای چاپ

طرح های تحقیقاتی مصوب دانشکده طب سنتی تهران معرفی شد
به گزارش روابط عمومی دانشکده طب سنتی در جلسه شورای پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تهران که در تاریخ 19/2/91 با حضور دکتر فتوحی برگزار گردید، طرح های تحقیقاتی دانشکده طب سنتی مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه 12 طرح تحقیقاتی دانشکده طب سنتی مطرح گردید که پس از بررسی توسط شورای پژوهشی، 3 طرح مورد تأیید قرار گرفت و 4 طرح از نظر روش کار مورد انتقاد قرار گرفت. مقرر گردید 4 طرح مذکور پس از بررسی مجدد روش کار، به داورمعین شده از طرف شورا ارائه گردد.

عنوان طرح های تحقیقاتی مصوب دانشکده طب سنتی در جلسه شورای پژوهشی مورخ 19/2/91 به قرار ذیل است:

- ساخت صفوف مقلیاثا، یکی از داروهای مطرح برای درمان کولیت اولسراتیو در طب سنتی ایران و انجام کنترل های فیزیکوشیمیایی آن

- بررسی، مقایسه و بهینه سازی ساخت انواع فرآورده های دارویی ماء الجبن؛ مورد استفاده در طب سنتی ایرانیان

- بررسی و طراحی فرمولاسیون سکنجبین بزوری

4 طرح تحقیقاتی با عناوین: مجموعه چشم پزشکی؛ رسایل کوتاه پزشکی؛ بازخوانی، مقابله، تصحیح و تحشیه کتاب قرابادین مظهری و همچنین ترجمه کتاب اطباء عهد مغولیه، نیازمند بررسی مجدد روش کارتشخیص داده شد.

سایت دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران
    
 نسخه مناسب برای چاپ

کلاس و کار گاه های آموزشی گیاهان دارویی در اولین جشنواره ملی گیاهان دارویی و فرآورده های طبیعی
ستاد توسعه، پژوهش و کاربرد گیاهان دارویی و طب ایرانی، معاونت فناوری ریاست جمهوری در اولین جشنواره ملی گیاهان دارویی و فرآورده های طبیعی اقدام به برگزاری کلاس و کارگاه های آموزشی تخصصی، کاربردی مرتبط با موضوعات جشنواره با ارائه گواهی معتبر نموده است.
لازم به ذکر است ستاد توسعه پژوهش و کاربرد گیاهان دارویی و طب ایرانی، نخستین جشنواره ملی و نمایشگاه گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران را در تاریخ 21 تا 24 خردادماه 1391 در مصلای بزرگ امام خمینی با شعار «همراه با طبیعت، همگام با سلامت» برگزار خواهد نمود.

طب سنتی
    
 نسخه مناسب برای چاپ

بازیگر هالیوودی در نقش «ابوعلی سینا»
«بن كینگزلی»، بازیگر سرشناس هالیوود، در فیلمی برگرفته از یك رمان پرفروش، نقش «ابوعلی سینا» ـ پزشك بزرگ ایرانی ـ را ایفا خواهد كرد.
به گزارش ایسنا، ‌بر اساس اخبار به‌دست‌آمده از بازار فیلم جشنواره كن، رمان پرفروش «پزشك» نوشته «نوآ گوردون» به زودی مورد اقتباس سینمایی قرار خواهد گرفت و «بن كینگزلی»، بازیگر آمریكایی برنده اسكار، در این فیلم نقش «ابوعلی سینا»، پزشک نام‌دار ایرانی و فیلسوف- دانشمند مشهور جهان اسلام را بازی خواهد كرد.
رمان «نوآ گوردون» درباره یك پزشك در قرن یازدهم میلادی است كه به سراسر اروپا سفر می‌كند و مردم را درمان می‌كند.
«تام پین» كه بیشتر برای بازی در سریال تلویزیونی «شانس» شهرت دارد، در این پروژه نقش «راب كول» را ایفا می‌كند؛ یك پزشك در قرن یازدهم كه سعی می‌كند به حقیقت بیماری‌ها و درمان علمی آنها دست پیدا كند.
به گزارش هالیوود ریپورتر، «استلان اسكارسگارد» نیز كه اخیراً در فیلم پرفروش «انتقام‌جویان» بازی كرده است، در فیلم «پزشك» نقش اولین استاد «راب كول» را ایفا خواهد كرد.
گفته می‌شود «اولیویر مارتینز»، بازیگر فرانسوی نیز در حال انجام مذاكرات پایانی برای گرفتن نقش «شاه علاءالدوله»، حاكم اصفهان در زمان قاجاریان است.
«فیلیپ استولزل»، كارگردان آلمانی كه «صورت شمالی» و «گوته جوان عاشق» را در كارنامه كاری خود دارد، پروژه فیلم «پزشك» را كارگردانی می‌كند. فیلمنامه این اثر اقتباسی را «جان برگر» به نگارش درخواهد آورد.
كمپانی فیلم «هاوس پاكسوموندر» كه در پروژ‌ه موفق «هیوگو» همكاری داشت، تولید جلوه‌های ویژه «پزشك» را در دست گرفته است.
«بتا سینما» حق پخش بین‌المللی این فیلم را در جشنواره فیلم كن به معرض فروش گذاشته است. فیلم‌برداری این پروژه از ماه آینده میلادی در مراكش و آلمان آغاز می‌شود.
بن کینگزلی كه قرار است در این فیلم نقش «ابوعلی سینا» را بازی كند، یکی از هشت بازیگر آسیایی‌الاصلی است که نامزد دریافت جایزه اسکار شده و پس از «میوشی یومیکی» دومین بازیگر آسیایی‌الاصلی است که این جایزه را برده است. وی كه در سال 2008 از دانشگاه «هال» دکترای افتخاری ادبیات دریافت کرد، بازیگر فیلم‌های سرشناسی چون «فهرست شیندلر» و «جزیره شاتر» است و در سال 1998 رییس هیأت داوران جشنواره فیلم برلین بود.

پرتال جامع ایرانیان
    
 نسخه مناسب برای چاپ

جمع آوری 80 هزار اصطلاح طب سنتی
به گزارش سلامت نیوز دکتر شمس اردکانی از جمع آوری 80 هزار اصطلاح طب سنتی خبر دادند و با اعلام این مطلب که هم اکنون 170 دانشجوی P.hd طب سنتی در حال تحصیل هستند و 29 دانشجو نیز در این مقطع از امسال پذیرفته شده اند و همچنین 46 دانشجوی داروسازی سنتی داریم، بیان کردند: «باید حکمت سرای طب ایرانی را هم برای تولید علم و هم برای ساماندهی طب سنتی زنده و راه اندازی کنیم.»
به نقل از باشگاه خبرنگاران دکتر شمس اردکانی افزودند: «دربحث پژوهش طب سنتی تاکنون 1500 عنوان کتاب معتبر چاپ مجدد شده است و بانک جامع طب سنتی و کتابخانه جامع پزشکی در حوزه طب اسلامی در حال راه اندازی است.» ایشان همچنین با اشاره به تدوین راهنماهای بالینی طب سنتی گفتند: «از ابتدای امسال برخی راهنماهای بالینی آماده شده و برخی پایان نامه های پژوهشی نیز در این خصوص در حال انجام است.»

سایت دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران


    
 نسخه مناسب برای چاپ
برو به صفحه  1 2 3 4 [5] 6

[-] كليات مباحث