اخبار طب سنتی ایران
 حلول ماه حزیران و حجامت / توجه ویژه رهبر به احیاء طب سنتیطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتیابلاغ حکم نماینده موسسه حجامت ایران در استان خراسان شمالیطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتیپیام تبریک به مناسبت روز پدرطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتیاولین گردهمایی فعالان طب سنتی اسلامی در خراسان شمالیطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتیکتاب معرفی طب سنتی اسلامی ایرانطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتی
 
 
طب سنتی,طب مکمل,گیاهان دارویی,مشاوره طب سنتی,طبیب خراسان
 
به طبيب خراسان
اولين سامانه جامع اطلاع رساني مكاتب طبی كل نگر ايران خوش آمديد .


 
طب سنتی,طب مکمل,گیاهان دارویی,مشاوره طب سنتی,طبیب خراسان
- کاربر گرامی ؛ برای پیدا کردن مطلب مورد نظر خود از لینک جست و جو بالای سایت استفاده نمائید .
- در صورت مواجه شدن با مشكل فقط از لينك ارتباط با ما استفاده كرده و به مديريت سايت اطلاع دهيد .
- منتظر پيشنهادات و انتقادات سازنده شما هستيم .
آخرين بروزرساني:
تعداد مطالب سايت: 4663 | تعداد فايل هاي موجود براي دانلود: 21 | تعداد اعضاء: 606 | جديدترين عضو: meaebi | تعداد نظرات: 158 تعداد افراد آنلاين: 11
لينك به طبيب خراسان

طب مکمل و جایگزین

حفظ تندرستی در فصل بهار

مشاوره طب سنتی

اخبار طب سنتی ایران » مزاج شناسی »
طب سنتی,طب مکمل,گیاهان دارویی,مشاوره طب سنتی,طبیب خراسان
 

به پایگاه اطلاع رسانی طبيب خراسان | اولين سامانه جامع اطلاع رساني مكاتب طبی كل نگر ايران خوش آمدید.

دسته بندي موضوعات
جدیدترین مشاوره های طب سنتیبه محض خوردن غذاهایی که طبع سرد دارند هنوز غذا هضم نشده شقیقه هایم درد میگیرد

جدیدترین مشاوره های طب سنتیآیا نشانه عفونت هست؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیجرا پروستات بزرگ میشود و طب سنتی چه توصیه برای درمان این بیماری دارد

جدیدترین مشاوره های طب سنتیبرای درمان التهاب روده از چه داروی گیاهی می توان استفاده کرد

جدیدترین مشاوره های طب سنتیدختر 19 ساله مجرد هستم که پایین تنم دچار سلولیت شده

جدیدترین مشاوره های طب سنتیبرای اینکه دارای رحم و دستگاه تناسلی سالمی باشم و کیست و عفونت نداشته باشم چه دارویی را پیشنهاد میکنید .

جدیدترین مشاوره های طب سنتیجهت رفع مشكل كولیت روده چه درمان گیاهی مناسب میباشد؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیبدنم کهیر میزنه

جدیدترین مشاوره های طب سنتیمصرف خاكشیر برای رفع حالت تهوع عصبی

جدیدترین مشاوره های طب سنتیآیا تغذیه خاص یا کاری هست که باعث بشه موهای زاید کم بشه یا کمتر رشد کنه؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیدختر دو ساله دارم که دوست دارم موهایش را بگذارم بلند شود

جدیدترین مشاوره های طب سنتیمن به راحتی لاغر و به سختی چاق می شوم

جدیدترین مشاوره های طب سنتیآیا مصرف گیاه پنج انگشت موجب تیره شدن پوست میشود؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیآیا با قرار دادن لباس در معرض نور خورشید ضرعفونی میشود؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیجنینم رو در حدود 40روزگی سقط کردم

جدیدترین مشاوره های طب سنتیاز عینك طبی با شماره 3.5- و 3.5- استفاده می كنم

جدیدترین مشاوره های طب سنتیحدود 2 سال است که دچار ابریزش بینی هستم

جدیدترین مشاوره های طب سنتیحدود دو هفته هست که ریزش موی شدیدی دارم

مطالب در بخش : اخبار طب سنتی ایران


سلامتکده هاي طب سنتي
سلامتکده هاي طب سنتي در قالب طرح وزارت بهداشت براي گسترش خدمات طب سنتي در حوزه پيشگيري، درمان و آموزش اصول زندگي سالم وارد مرحله عملياتي شده است و براساس برنامه ريزي ها، اين مراکز به تدريج در سراسر کشور راه اندازي مي شود. در اين مراکز که توسط دانش آموختگان دانشکده هاي طب سنتي، اداره مي شود، طيف وسيعي از خدمات طب قديم شامل حجامت، ماساژدرماني و اعمال يداوي، مشاوره طب سنتي و ساير خدمات باليني طب سنتي ارائه مي شود که در واقع در برگيرنده پکيج کاملي از خدمات درماني طب سنتي است.دکتر حاجي آخوندي مشاور وزير بهداشت در امور طب سنتي و گياهان دارويي با اعلام اين مطلب به خراسان گفت: سلامتکده هاي طب سنتي با هدف احياي طب سنتي و ارائه خدمات درماني به بيماران راه اندازي مي شود. در اين سلامتکده ها يا درمانگاه هاي طب سنتي چگونگي حفظ سلامت با بهره گيري از اصول طب سنتي به مردم آموزش داده مي شود و به کمک شيوه هاي درماني سنتي بيماران تحت درمان قرار مي گيرند. وي اضافه کرد: سلامتکده هاي طب سنتي به نوعي کلينيک ها و درمانگاه هاي طب سنتي هستند که در مرحله نخست در دانشگاه علوم پزشکي تهران، دانشگاه شاهد، بيمارستان امام خميني(ره)، بيمارستان شهيدمصطفي خميني، بيمارستان بقية ا...(عج) راه اندازي شده است. وي در ادامه با اشاره به تدوين آيين نامه طبابت طب سنتي خاطرنشان کرد: با تدوين اين آيين نامه و صدور مجوز ارائه خدمات طب سنتي، ضوابط، چارچوب ها و مقررات ارائه خدمات طب سنتي مشخص شده است.وي با بيان اين که اين سلامتکده ها مي توانند از مزاياي قانوني که مراکز درماني طب جديد از آن برخوردارند نيز بهره مند شوند، تصريح کرد: در حال حاضر ۱۰ مورد از درمانگاه هاي طب سنتي در تهران راه اندازي شده است.
  

طب سنتی,طب مکمل,گیاهان دارویی,مشاوره طب سنتی,طبیب خراسان
  
 نسخه مناسب برای چاپ

 

بازدید دکتر جزایری از دانشکده طب سنتی

دکتر جزایری مدیرمنطقه مدیترانه سازمان جهانی بهداشت وهیأت همراه ایشان، طی جلسه ای با دکتر شمس اردکانی ریاست دانشکده طب سنتی ومسؤولان و کارشناسان این دانشکده دیدار و گفتگو داشتند

به گزارش روابط عمومی دانشکده طب سنتی صبح روز چهارشنبه 23 شهریورماه دکتر جزایری مدیرمنطقه مدیترانه سازمان جهانی بهداشت وهیأت همراه ایشان، طی جلسه ای که در ساختمان بهشت دانشکده طب سنتی برگزار گردید، با دکتر شمس اردکانی ریاست دانشکده طب سنتی ومسؤولان و کارشناسان این دانشکده دیدار و گفتگو داشتند و از درمانگاه این ساختمان بازدید کردند.

  

طب سنتی,طب مکمل,گیاهان دارویی,مشاوره طب سنتی,طبیب خراسان
  
 نسخه مناسب برای چاپ

 بانک الکترونیک طب سنتی راه‌‌اندازی می‌شود
به منظور گسترش دانش طب سنتی و دسترسی آسان علاقه‌مندان به اطلاعات علمی این حوزه، فرهنگستان علوم پزشکی با معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت توافق‌نامه‌ای را امضا نموند که منجر به راه اندازی بانک الکترونیک در آینده نزدیک شد.
مهندس ابوالفضل رضایی مدیر کل مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی با اشاره به امضای توافق‌نامه معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و فرهنگستان علوم پزشکی بیان کرد: «در جهت گسترش مرز دانش در طب سنتی شبکه تخصصی این حوزه در وزارت بهداشت راه‌اندازی شد و معاونت تحقیقات طب سنتی در وزارتخانه با هدف ایجاد بانک الکترونیک تحت وب برای علاقه‌مندان این اقدام را پیگیری و به مرحله اجرا رسانده است.»
وی با بیان محتوای بانک الکترونیک طب سنتی افزود: «مشخصات گیاهان دارویی، داروهای گیاهی ساخته شده، معرفی شرکت‌های تولیدی فعال در این عرصه، روش‌های درمان جدید، تاریخچه دانشمندان نامی ایرانی در گذشته و بررسی روش‌های درمان اطباء گذشته به صورت جامع در این بانک در اختیار عموم قرار می‌گیرد که برای تکمیل اطلاعات کتاب‌های سنتی سراسر کشور گرد آوری شده و به صورت دیجیتال در این سایت در اختیار قرار می‌گیرد.»
رضایی با بیان زمان راه‌اندازی این سایت مرجع گفت: «در آینده نزدیک و در حدود ۳ الی ۴ ماه آینده این سایت در کوتاه مدت و در قالب محتوای مناسب راه‌اندازی می‌شود.»
مهندس ابوالفضل رضایی، مدیر کل مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی در پایان خاطر نشان کرد: «فرهنگستان علوم پرشکی، مراکز تحقیقات دانشگاهی طب سنتی، شبکه تحقیقات طب سنتی و مجموع ستاد وزارتخانه همکاری و حمایت مناسبی از این پروژه داشتند. در حوزه طب سنتی محتوای علمی مکتوب بسیار زیاد است که این اطلاعات با توافق معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و فرهنگستان علوم پزشکی جمع آوری و به صورت اطلاعات وجود در صفخه وب اراده خواهد شد.»

طب سنتی
    
 نسخه مناسب برای چاپ

طب سنتی در هاله‌ای از افکار ناقص افراد ناآگاه
معاون وزیر بهداشت از اظهارات برخی افراد ناآگاه درباره طب سنتی انتقاد کرد:

طب سنتی یک طب جامع نگر است که هیچ یک از ساحات بشر را فرو گذار نمی‌کند هر چیزی که جامعیت را سلب کند مربوط به طب سنتی نیست بلکه متعلق به اندیشه‌های ناقص افرادی است که با این مکتب آشنایی ندارند.
دکتر محمد علی محققی، معاون آموزشی و سرپرست معاونت طب سنتی وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار سینانیوز با توجه جایگاه طب سنتی بیان کرد: «طب سنتی یک مکتب نیاکانی و تمدنی است که قرن‌ها حاکمیت داشته و ارزش‌ها و دست آورد‌های مناسبی برای خدمت رسانی به مردم ارائه داده است.»
وی افزود: «با گسترش عرصه‌های جدید و طب کلاسیک به صورت افراطی طب سنتی تا حدودی کنار گذاشته شد که خوشبختانه وزارت بهداشت متوجه این خلل، ضعف و ظلم در حوزه علمی شد و با ایجاد رشته دانشگاهی و رویکرد علمی در این زمینه منجر به احیای مجدد آن شد.»
محققی با اشاره به پیشرفت‌های علمی و حضور این طب در مراکز دانشگاهی گفت: «با پیگیری‌های وزارت بهداشت در دو مقطع کار‌شناسی ارشد و دکترای تخصصی این حوزه از سلامت به پذیرش دانشجو پرداخت و در طول زمان ۸ دانشکده طب سنتی در ۸ دانشگاه دایر گردید و به موازات آن داروسازی طب سنتی نیز راه اندازی شد.»
وی در پاسخ به سوال خبرنگار سینانیوز مبنی بر اینکه آیا از دید وزارت بهداشت گیاهان دارویی بر طب سنتی ترجیح داده می‌شوند یا خیر،گفت: «یکی از شاخه‌های طب سنتی و کلاسیک گیاهان دارویی است که ریشه در تولید بسیاری از گیاهان شیمیایی دارد. طب سنتی بر مبنای پیشگیری، اصلاح آداب و شیوه‌های رفتار زندگی، معنویات و سلامت استوار است. افرادی که اظهار می‌‎کنند طب سنتی تنها به یک بُعد می‌پردازد به طور یقین شناخت درستی از این طب نداشته اند متاسفانه در این زمینه افرادی وجود دارند که نسبت به این حوزه تنها ادعا می‌‎کنند.»

سینا نیوز
    
 نسخه مناسب برای چاپ

 برنامه رادیویی چراغ با موضوع طب سنتی ایران، دوشنبه‌ شب‌ها از رادیو تهران
برنامه رادیویی چراغ با موضوع طب سنتی به زبان ساده، دوشنبه هر هفته از ساعت 9 تا 11:30 شب، از رادیو تهران، موج اف‌ام، ردیف 94 مگاهرتز پخش می‌شود.

مجری - کارشناس این برنامه، آقای دکتر حسین رضایی‌زاده هستند و هر هفته به فراخور موضوع برنامه از متخصصان و دستیاران دکترای تخصصی طب سنتی ایران چون دکتر ناصر رضایی‌پور، دکتر مجید انوشیروانی، دکتر مهران میراب‌زاده و... به عنوان میهمان حضوری یا تلفنی استفاده می‏‌شود.

در این برنامه رادیویی علاوه بر موضوعات ثابت دنباله‌دار در حوزه طب سنتی ایران و گیاهان دارویی، به پرسش‌های تلفنی و پیامکی شنوندگان نیز پاسخ داده می‌شود و اخبار طب سنتی و گیاهان دارویی و... نیز مورد توجه و بررسی قرار می‌گیرد.
    
 نسخه مناسب برای چاپ

 

یادگیری آموزه‌های سلامتی طب سنتی ایران در قالب رقابت آشپزی

امروزه به دلیل شرایط و مشغله‌های اجتماعی و حتی تأثیر تهاجم فرهنگی بر تغذیه‌ها، غذاهایی كه در گذشته بر سر سفره‌ ایرانی بود، از سبد غذایی خانوار رخت بربسته و گاه تنها نامی و حسرت طعم و عطر خوش آن در یاد پدران و مادران ما مانده است.

«سرآشپز بزرگ» تلاش می‌كند سفره سنتی ایرانی را دوباره به مردم معرفی كرده، آداب پخت غذا و بهره‌گیری از مواد اولیه‌ای را كه در سلامت بدنی و روانی جامعه تأثیر بسزایی دارد، بازشناساند. در این برنامه تلاش می‌شود آشپزی، صرف‌نظر از منظر هنری و برطرف ساختن نخستین نیاز انسان (خورد و خوراك) دستمایه‌ای قرار گیرد برای چینش متناسب زندگی فرد در جامعه.

  

طب سنتی,طب مکمل,گیاهان دارویی,مشاوره طب سنتی,طبیب خراسان
  
 نسخه مناسب برای چاپ

اولین نمایشگاه هسته علمی گیاهان دارویی
اولین نمایشگاه هسته علمی گیاهان دارویی توسط جهاد دانشگاهی کاشمر در نگارخانه ارشاد این شهرستان دایر شده است.

رئیس جهاد دانشگاهی کاشمر در حاشیه این نمایشگاه اظهار کرد: هدف از برپایی این نمایشگاه آشنایی مردم با گیاهان دارویی و مصرف بیشتر این داروهاست.

صادق باغبان با بیان اینکه کشت داروهای گیاهی سازگار با آب و هوای منطقه کاشمر نیز جزئی از راهنماییهای غرفه داران و دانشجویان دانشگاه به بازدیدکنندگان بخصوص کشاورزان می باشد افزود: مراحل فرآوری صحیح و بازدهی اقتصادی مناسب و پیدا کردن بازار فروش محصولات از اهداف دیگر در راهنمایی کشاورزان در کشت گیاهان دارویی است.

قدوسی منطقه کوهسرخ کاشمر را دارای پتانسیل مناسب از نظر داروهای گیاهی دانست و گفت: جهاد کشاورزی به علت نداشتن نیروی متخصص در کشت گیاهان دارویی تاکنون فعالیت جدی انجام نداده است.

وی عدم آشنایی کشاورزان با گیاهان دارویی را یکی از عوامل دیگر کشت نشدن گیاهان دارویی در منطقه عنوان کرد و افزود: دولت نیز با کمک های مقطعی کمک شایانی در گسترش کشت گیاهان دارویی انجام نداده است.
نمایشگاه هسته علمی گیاهان دارویی از 27 آذرماه به مدت 10 روز برای بازدید عموم دایر شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
    
 نسخه مناسب برای چاپ

 

طب سنتی از گنجینه‌های مهم در کشور است

در مراسم افتتاحیه ساختمان بهشت دانشکده طب سنتی دکتر وحید دستجردی از طب سنتی به عنوان گنجینه مهم در کشور یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده طب سنتی، در مراسم افتتاحیه ساختمان بهشت دانشکده طب سنتی دکتر وحید دستجردی از طب سنتی به عنوان گنجینه مهم در کشور یاد کرد و گفت: خوشحالیم که کار بزرگ به رسمیت شناختن طب سنتی انجام شده و امروز تثبیت گردیده است.

  

طب سنتی,طب مکمل,گیاهان دارویی,مشاوره طب سنتی,طبیب خراسان
  
 نسخه مناسب برای چاپ

جایگاه طب سنتی در زمینه رفع مشکلات پزشکی و درمانی
به گزارش روابط عمومی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر تمدن استاندار محترم تهران در حاشیه مراسم افتتاح ساختمان بهشت، طب سنتی را دارای جایگاه مناسبی در زمینه رفع مشکلات پزشکی و درمانی مردم دانست.
ایشان خاطر نشان کردند: با توجه به گرایش مردم به درمان با روش طب سنتی افتتاح این مرکز کار ارزشمندی بوده و می تواند الگوی مناسبی برای توسعه آن باشد .
وی یادآور شد: در مواردي ممكن است به دلايل مختلف گروهي مايل به توسعه اين رشته نباشند، ولي پيوند معقول و منطقي طب سنتي و نوين از برنامه هاي بسيار مهم اين حوزه محسوب مي شود.
استاندار تهران در پایان تأکید کردند که با استفاده از منابع استانی درجهت پیشرفت این رشته اهتمام خواهند ورزید.
    
 نسخه مناسب برای چاپ


«طب سنتی ایران در تعامل با پزشکی نوین»، دوشنبه‌ صبح‌ها در «طلوع»
یکی از بخش‌های اصلی روزهای دوشنبه برنامه «طلوع» که صبح‌ها از شبکه چهار سیما پخش می‌شود، به موضوع «طب سنتی ایران» اختصاص دارد.

در این برنامه‌ها، دکتر حسین رضایی‌زاده، متخصص طب سنتی ایران، هر هفته در کنار یکی از متخصصان مطرح پزشکی نوین، به بررسی «نقش و جایگاه طب سنتی ایران در تعامل با پزشکی نوین برای ارتقای سلامت» خواهد پرداخت.

آقای دکتر حسین رضایی‌زاده، دستیار دکترای تخصصی طب سنتی ایران در دانشگاه علوم پزشکی تهران و مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان سیمرغ حکمت ایرانیان و صاحب بیش از 10 عنوان کتاب و ده‌ها عنوان مقاله پژوهشی در حوزه‌های مختلف پزشکی و طب سنتی ایران است.
    
 نسخه مناسب برای چاپ
برو به صفحه  1 2 [3] 4 5 6

[-] كليات مباحث