مشاوره هاي عمومي طب سنتي
 حلول ماه حزیران و حجامت / توجه ویژه رهبر به احیاء طب سنتیطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتیابلاغ حکم نماینده موسسه حجامت ایران در استان خراسان شمالیطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتیپیام تبریک به مناسبت روز پدرطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتیاولین گردهمایی فعالان طب سنتی اسلامی در خراسان شمالیطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتیکتاب معرفی طب سنتی اسلامی ایرانطب سنتی,طب اسلامی,طب ایرانی,طب مکمل,طب سوزنی,گیاهان دارویی,طبیب خراسان,طب,مشاوره طب سنتی
 
 
طب سنتی,طب مکمل,گیاهان دارویی,مشاوره طب سنتی,طبیب خراسان
 
به طبيب خراسان
اولين سامانه جامع اطلاع رساني مكاتب طبی كل نگر ايران خوش آمديد .


 
طب سنتی,طب مکمل,گیاهان دارویی,مشاوره طب سنتی,طبیب خراسان
- کاربر گرامی ؛ برای پیدا کردن مطلب مورد نظر خود از لینک جست و جو بالای سایت استفاده نمائید .
- در صورت مواجه شدن با مشكل فقط از لينك ارتباط با ما استفاده كرده و به مديريت سايت اطلاع دهيد .
- منتظر پيشنهادات و انتقادات سازنده شما هستيم .
آخرين بروزرساني:
تعداد مطالب سايت: 4663 | تعداد فايل هاي موجود براي دانلود: 21 | تعداد اعضاء: 606 | جديدترين عضو: meaebi | تعداد نظرات: 158 تعداد افراد آنلاين: 10
لينك به طبيب خراسان

طب مکمل و جایگزین

حفظ تندرستی در فصل بهار

مشاوره طب سنتی

اخبار طب سنتی ایران » مزاج شناسی »
طب سنتی,طب مکمل,گیاهان دارویی,مشاوره طب سنتی,طبیب خراسان
 

به پایگاه اطلاع رسانی طبيب خراسان | اولين سامانه جامع اطلاع رساني مكاتب طبی كل نگر ايران خوش آمدید.

دسته بندي موضوعات
جدیدترین مشاوره های طب سنتیبه محض خوردن غذاهایی که طبع سرد دارند هنوز غذا هضم نشده شقیقه هایم درد میگیرد

جدیدترین مشاوره های طب سنتیآیا نشانه عفونت هست؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیجرا پروستات بزرگ میشود و طب سنتی چه توصیه برای درمان این بیماری دارد

جدیدترین مشاوره های طب سنتیبرای درمان التهاب روده از چه داروی گیاهی می توان استفاده کرد

جدیدترین مشاوره های طب سنتیدختر 19 ساله مجرد هستم که پایین تنم دچار سلولیت شده

جدیدترین مشاوره های طب سنتیبرای اینکه دارای رحم و دستگاه تناسلی سالمی باشم و کیست و عفونت نداشته باشم چه دارویی را پیشنهاد میکنید .

جدیدترین مشاوره های طب سنتیجهت رفع مشكل كولیت روده چه درمان گیاهی مناسب میباشد؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیبدنم کهیر میزنه

جدیدترین مشاوره های طب سنتیمصرف خاكشیر برای رفع حالت تهوع عصبی

جدیدترین مشاوره های طب سنتیآیا تغذیه خاص یا کاری هست که باعث بشه موهای زاید کم بشه یا کمتر رشد کنه؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیدختر دو ساله دارم که دوست دارم موهایش را بگذارم بلند شود

جدیدترین مشاوره های طب سنتیمن به راحتی لاغر و به سختی چاق می شوم

جدیدترین مشاوره های طب سنتیآیا مصرف گیاه پنج انگشت موجب تیره شدن پوست میشود؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیآیا با قرار دادن لباس در معرض نور خورشید ضرعفونی میشود؟

جدیدترین مشاوره های طب سنتیجنینم رو در حدود 40روزگی سقط کردم

جدیدترین مشاوره های طب سنتیاز عینك طبی با شماره 3.5- و 3.5- استفاده می كنم

جدیدترین مشاوره های طب سنتیحدود 2 سال است که دچار ابریزش بینی هستم

جدیدترین مشاوره های طب سنتیحدود دو هفته هست که ریزش موی شدیدی دارم

مطالب در بخش : مشاوره هاي عمومي طب سنتي


مشاور :
دکتر هاشمی
تاريخ مشاوره : سه شنبه 12/6/1392
تاريخ پاسخ : جمعه 29/6/1392
تحصيلات : ليسانس
سن : 27
گروه : طب سنتی اسلامی
سوال : به نام خدابا سلاممن در تاریخ 29/03/92 یعنی بیش از دوماه پیش جنینم رو در حدود 40روزگی سقط کردم{اولین تجربه بارداری ام بود}،صبح همانروز لک بینی ام شروع شد و عصر که سونو رفتم نوشته بودن که "ساک حاملگی دیده شد اما تصویری از فتال پل یا کیسه زرده در ساک حاملگی دیده نشدو..." و همان شب هم سقط شد یعنی در مطب دکتر که بودم یک لخته بزرگ ازمن جدا شد و در سونوی بعدی گفتند سقط شده وبه من دو قرص تقویتی دادند و... بهرحال من مجدد سونو رفتم و گفتند هنوز مقداری مانده "دوکانون اکوژن به ابعاد 4 و 5 م م" و گفتند یه هفته دیگر بیا اگر دفع نشد باید کورتاژ شوی، من همان موقع به یکی از همکاران طب سنتی شما مراجعه کردم و ایشان گفتند عسل+سیاهدانه بخور و مرتب سونو انجام بده تا کاملا دفع شود و استفاده از هواچوبه{سه مرتبه پس از پاکی بصورت نشستن در مخلوط هواچوبه و آب} و عروس پشت پرده{مدت 40روز} و حجامت و بادکش تخمدان و...را تجویز کردندالبته من متاسفانه همه را کامل انجام ندادم اما چون پریود شدم و خیلی هم شدید بود و مجدد هم با نظم درستی برای بار دوم بعد از سقطم پریود شدم دیگر نگرانی نداشتم تا اینکه چند روز پیش مجدد برای چکاب مراجعه کردم و در سونوی من آمده است " رحم با دیامتر سرویکو فوندال 80 م م و قدامی خلفی 35 م م و عرضی 57م م با دیامتر عرضی جزئی افزایش یافته دیده شد.پوزیشن رحم لتروورته به چپ بود،دیامتر آندومتر برابر با 13 م م،ضخیمتر از حد طبیعی دیده شد مختصر اثر فشاری از قدام بر آندومتر درنمای ترانسورس دیده شد که احتمال رحم arcuate را نمی توان رد کرد. در ناحیه تحتانی و همچنین در سمت چپ آندومتر تصویر دوعدد کانون اکوژن به ابعاد 5 و 7 م م مشاهده شد که سونوگرافی ترانس واژینال جهت بررسی بیشتر این کانونها و افتراق رزیدو حاملگی از پولیپ یا کلسیفیکاسیون آندومتر توصیه می شود.تخمدانها دارای ابعاد و اکوی نسجی طبیعی دیده شدند.مایع آزاد در حد کم در کاویته لگن دیده شد"حالا من بسیار نگران هستم که آیا مورد من خطرناک است و آیا رحم arcuate مورد خطرناکی است یا خیر؛ و بین مراجعه به پزشک طب سنتی و پزشک متخصص زنان مردد هستم چون از کورتاژ شدن و مشکلات پس از آن واهمه دارم و به شدت از اینکه دوباره باردار نشوم می ترسم، یک راهنمایی دیگر هم می خواستم و آن اینکه سونوی واژینال را بهتر است چه وقتی انجام دهم تا نتیجه دقیق تری داشته باشد{معمولا پریودم 10 روز طول می کشد؛البته 4روزآخر فقط لک بینی بسیار کم است} در ضمن درصورت امکان بفرمایید بهتر است چه میزان صبرکنم برای اقدام مجدد برای باردای؟؟ مزاجم هم سرد وتر است" ببخشید که متنم طولانی شد بی صبرانه منتظر جواب شما هستم و از خداوند برای شما آرزوی توفیق می کنم.
پاسخ : با سلام. سونوگرافی بهتر است روز سوم قاعدگی انجام شود. رحم قوسی (Arcuate) یک تغییر شکل آناتومیک است. در 5 درصد زنان وجود دارد. ممکن است باعث سقط شود اما یکبار سقط را نمی توان به آن نسبت داد. اگر داخل رحم دیواره وجود داشته باشد با جراحی قابل اصلاح است در اینصورت درمان دارویی ندارد.
    
 نسخه مناسب برای چاپ

مشاور :
دکتر هاشمی
تاريخ مشاوره : يکشنبه 10/6/1392
تاريخ پاسخ : جمعه 29/6/1392
تحصيلات : نا مشخص
سن : 28
گروه : طب سنتی اسلامی
سوال : سلام خانمی 28 ساله هستم. از عینك طبی با شماره 3.5- و 3.5- استفاده می كنم و در محل كارم باید مدام به صفحه مانیتور نگاه كنم ( 4 ساعت در روز). مدتی است فكر می كنم چشم هایم تار می بیند و این در زمان نگاه كردن به مانیتور بیشتر است. در منزل نیز احساس درد در چشم هایم دارم. و همچنین در پاهایم به شدت احساس ضعف دارم. وقتی روی زمین دراز می كشم هنگام بلند شدن رگ های كف پاهایم می گیرد به طوریكه چند دقیقه باید لنگان لنگان حركت كنم تا به حالت عادی برگردد. زانوی پای چپم در هنگام ناراحتی یا عصبانیت و یا وقتی صبح از خواب برمی خیزم درد شدیدی مانند شكستگی دارد. لطفا بگویید باید چكار كنم. با تشكر
پاسخ : با سلام. در مورد چشم برای معاینه به چشم پزشک مراجعه کنید. هر نیم ساعت به نقطه دوری خیره شوید تا چشم استراحت کند. وقتی از کار بر می گردید روی صندلی راحتی نشسته و یک وردنه چوبی روی زمین بگذارید و کف پاها را روی آن بغلتانید. شبها زانو و کف پا را با یک روغن ساده مثل زیتون یا کنجد چرب کنید.
    
 نسخه مناسب برای چاپ

مشاور :
دکتر هاشمی
تاريخ مشاوره : سه شنبه 12/6/1392
تاريخ پاسخ : پنج شنبه 28/6/1392
تحصيلات : ليسانس
سن : 41
گروه : طب سنتی اسلامی
سوال : با سلام . مدتی است که فاصله دو عادت ماهانه ام کم شده و در واقع یک هفته زودتر از زمان مقرر پریود میشوم .درطب سنتی چه روشی برای مرتب کردن دوره های عادت ماهانه وجود دارد ؟ ( البته من دو سه سال پیش نیز دچار این حالت شدم که با تجویز پزشک زنان از قرص مدروکسی پروژسترون استفاده کردم که عوارضی برایم داشت حالا مایل به استفاده از روش های طب سنتی هستم )لطفا راهنمایی کنید
پاسخ : هر روز یک قاشق مرباخوری بارهنگ با یک لیوان آب جوش و کمی نبات، ده دقیقه بماند میل کنید. برای تشخیص علت و درمان بهتر به متخصص طب سنتی مراجعه کنید.
    
 نسخه مناسب برای چاپ

مشاور :
دکتر هاشمی
تاريخ مشاوره : چهارشنبه 13/6/1392
تاريخ پاسخ : پنج شنبه 28/6/1392
تحصيلات : ديپلم
سن : 18
گروه : طب سنتی اسلامی
سوال : سلاممن امسال کنکور داشتم و از پارسال موهای سرم شروع به ریختن کردبا این که امسال رتبه بدی کسب نکرده ام اما همچنان ریزش موهایم به حد زیاد ادامه دارداز حنا،تلی و حتی کوتاهی مو هم بهره بردم اما بی ثمر بودروش سنتی برای مقابله با ریزش مو چیست؟
پاسخ : با سلام. به نظر می رسد استرس شما هنوز رفع نشده. بهتر است ابتدا استرس را رفع کنید. در صورت وجود فقر آهن مکمل آهن استفاده کنید. سیاهدانه آسیاب شده را روی سر ضماد کنید. (سیاهدانه را آسیاب کنید با کمی آب خمیر کنید روی سر ضماد کنید، یک ساعت بماند.) یک ساعت قبل از حمام روغن زیتون روی سر بمالید. مصرف خوراکی شلتوک برنج هم مفید است.

بسته تقویت موی هندی تریچاپ هم مؤثر است. ولی گران است. بهتر است ابتدا موارد ساده تر را امتحان کنید.
    
 نسخه مناسب برای چاپ

مشاور :
دکتر هاشمی
تاريخ مشاوره : چهارشنبه 13/6/1392
تاريخ پاسخ : پنج شنبه 28/6/1392
تحصيلات : فوق ديپلم
سن : 37
گروه : طب سنتی اسلامی
سوال : باسلام وخسته نباشید
خانمی هستم شاغل دربانک ، دارای دوفرزند. مدت مدیدی است که از مشکل یبوست رنج می برم. اجابت مزاج من گاهی تا چندین روز طول می کشد. ازلحاظ نوع مزاج از نوع دموی هستم. قدم 154 و وزنم 57 کیلوگرم است. ماهی یکبار مجبور به استفاده از مخلوط برگ سنا و گل سرخ جهت پاکسازی روده ها هستم. گاهی که اجابت مزاج دارم خیلی سفت و گاه همراه با مخاط است که حتی پس از آن احساس دفع ناقص دارم. شکمم بزرگ شده درحالی که سعی می کنم پرخوری نداشته باشم. وقتی دراین مورد تحقیق کردم متوجه شدم که یکی از علل آن یبوست است. طوری که پس از هر بار استفاده از برگ سنا شکمم حالت عادی برمی گردد.خواهش می کنم با طب سنتی مشکل مرا حل و راهنماییم کنید.
پاسخ :
خشکی دستگاه گوارش یا تغذیه از مواد با طبع خشک منجر به خشکی مدفوع یا یبوست می شود.
گاهی کندی حرکات روده¬ها به دلیل سردی شکم و روده¬ها هم باعث یبوست می¬شود. در اینصورت بادکش گرم شکم و ورزش و نرمشهای مؤثر بر ناحیه شکم و ماساژ شکم (ماساژ دورانی شکم در جهت عقربه¬های ساعت) باید انجام شود. گاهی چسبندگی¬های درون شکم که بعد از جراحی¬ها (سزارین در خانمها) ایجاد می-شوند مانع حرکت طبیعی مدفوع می¬شود. از دیدگاه طب سنتی اجابت مزاج طبیعی 2-3 بار در روز است که قوام آن هم سفت نباشد.
برای رفع یبوست می توانید روزی 1 قاشق مرباخوری «گلقند» (مربای گل سرخ محصول باریج موجود در داروخانه) مصرف کنید.
- فلوس هم یک ملین کم عارضه است که می توانید از عطاری تهیه کنید. فلوس: فلوس را بشکنید و هسته ها را دور بریزید. 1 قاشق غذا خوری از آن را با یک عدد مصطکی و 1 قاشق مرباخوری روغن بادام شیرین در یک لیوان آب گرم بریزید بعد از یک ساعت آن را هم بزنید محلول را صاف کنید تا پوسته ها جدا شود. میل کنید
    
 نسخه مناسب برای چاپ

مشاور :
دکتر هاشمی
تاريخ مشاوره : جمعه 8/6/1392
تاريخ پاسخ : چهارشنبه 27/6/1392
تحصيلات : نا مشخص
سن : 31
گروه : طب سنتی اسلامی
سوال : با سلام و عرض ادب از وقتی که یادم میاد مبتلا به هموروئید بودم و برای اجابت مزاج مدت زیادی تو دستشویی می مانم بطوریکه پاهام بی حس میشه چون احسال تخلیه کامل نمی کنم. حتی بعد از دستشویی دوباره احساس میکنم که تخلیه نشده و نفخ دارم. حدود یک ساله که متاسفانه این مشکل منجر به شقاق مقعد هم شده بخصوص این چند ماه درست زمانیکه ابتدای عادت ماهیانه هست این گرفتگی شروع و خونریزی شدید میشه و این مسئله منو نگران کرده که آیا میشه با درمان دارویی معالجه شد یا نیاز به جراحی هست ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمائید
پاسخ : با عرض سلام. از دیدگاه پزشکی جدید باید جراحی کنید. درمان کامل با طب سنتی هم نیاز به مراجعه و درمان دراز مدت دارد. در وهله اول باید روزی 3-2 بار اجابت مزاج با مدفوع نرم داشته باشید. اگر چنین نیست روزی یک لیوان شربت خاکشی غلیظ با آب گرم و عسل بخورید. شبها قبل از خواب نصف استکان روغن زیتون با نصف استکان آب گرم بخورید. از عدس و بادمجان و قارچ پرهیز کنید. در بعضی موارد داروها و راههایی برای از بین بردن توده وجود دارد اما همیشه نباید توده بواسیر را از بین برد. از دیدگاه طب سنتی بسته به نوع آن و شرایط عمومی و مزاجی بیمار دارد چه بسا از بین بردن توده بواسیر بدون درمان عامل زمینه ای، باعث بیماری های دیگری در آینده شود.
شقاق
برای ترمیم زخم شبها روی ناحیه عسل و ژل داخل برگ آلوورا بگذارید تا صبح بماند- مخلوط با هم یا یک شب در میان شب درمیان روغن شتر مرغ
    
 نسخه مناسب برای چاپ

مشاور :
دکتر هاشمی
تاريخ مشاوره : چهارشنبه 13/6/1392
تاريخ پاسخ : يکشنبه 24/6/1392
تحصيلات : ليسانس
سن : 30
گروه : طب سنتی اسلامی
سوال : سلام و خدا قوت عرض می کنم. خواهش می کنم راهنمایی بفرمایید فرزند 5 ماهم عفونت ادراری به کلیه هاش آسیب زده . فعلا دکتر گفته التهاب و زخم داره کلیه ش و 3 ماه دیگه اسکن ایزوتوپ و بعدش وی سی یو جی گفته بگیریم.الان 2 ماهه آنتی بیوتیک قوی مصرف می کنه 3 ماه دیگه هم باید بکنه و شاید یکی دو سال بعدش. در طب سنتی اسلامی درمان و تشخیص قطعیی وجود داره؟(بدون عکس رنگی و آنتی بیوتیک)
پاسخ : با سلام. در موارد عفونت درمان آنتی بیوتیکی کامل باید انجام شود. طب سنتی می تواند به کم شدن عوارض باقیمانده کمک کند. حتما درمانهای توصیه شده را انجام دهید تا نارسایی کلیه ایجاد نشود.
    
 نسخه مناسب برای چاپ

مشاور :
دکتر هاشمی
تاريخ مشاوره : چهارشنبه 13/6/1392
تاريخ پاسخ : يکشنبه 24/6/1392
تحصيلات : فوق ديپلم
سن : 26
گروه : طب سنتی اسلامی
سوال : با عرض سلام و خسته نباشید من در قسمت بالای سمت چپ شکمم زیر قفسه سینم احساس درد دارم به شکلی که رو به بالا نمیتونم خوب بخوابم تشخیص دکتر عمومی بیماری کبد چربه میخاستم ببینم در طب سنتی چه درمانی برای بیماری من وجود داره. خیلی متشکر
پاسخ : کبد سمت راست و بالای شکم است. سمت چپ و بالا معده قرار دارد. به هر حال اگر سونوگرافی دال بر کبد چرب باشد باید از مصرف چربیها پرهیز کنید و برای درمان به پزشک سنتی مراجعه کنید.
    
 نسخه مناسب برای چاپ

مشاور :
دکتر هاشمی
تاريخ مشاوره : شنبه 9/6/1392
تاريخ پاسخ : يکشنبه 24/6/1392
تحصيلات : ليسانس
سن : 30
گروه : طب سنتی اسلامی
سوال : باسلام و خسته نباشید.آیا مصرف رازیانه باعث لاغری و بزرگ شدن سینه در خانم ها میشود یا خیر ؟؟وطریقه صحیح مصرف آن را هم محبت کنید بفرمایید. باتشکر
پاسخ : با سلام. اگر طبع سرد باشد رازیانه با گرم کردن بدن به لاغر شدن کمک می کند. و در کنار بادکش گرم به بزرگ شدن سینه هم کمک می کند. روزی یک لیوان عرق یا دمکرده یک قاشق مرباخوری در یک لیوان آب یا یک قاشق مرباخوری پودر دانه
    
 نسخه مناسب برای چاپ

مشاور :
دکتر هاشمی
تاريخ مشاوره : پنج شنبه 7/6/1392
تاريخ پاسخ : يکشنبه 24/6/1392
تحصيلات : نا مشخص
سن : 47
گروه : طب سنتی اسلامی
سوال : با سلام ، بیماری به نام شیر پنجه وجود دارد ، ممکن است بفرمایید از طریق طبّ سنتی راه دارمان آن چیست ؟ بسیار متشکرم من در خارج از ایران زندگی‌ می‌کنم و سایت شما بهترین همراه من در اینجاست ، امیدوارم همواره موفق باشید . آیا امکان دارد پاسخ من را به آدرس ایمیل من ارسال نمایید ؟ با تشکر
پاسخ : با سلام. بیماری با این نام نمی شناسم. گیاهی به این نام وجود دارد. اگر بیماری نام دیگری دارد بگویید و یا علائم آن را بگویید.
    
 نسخه مناسب برای چاپ
برو به صفحه  1 2 [3] 4 ... 323 324 325

[-] كليات مباحث